Що робити в разі інгаляційного отруєння: симптоми, перша допомога, лікування

Інгаляційне отруєння – це стан, який виникає під час вдихання шкідливих хімічних речовин або газів, що можуть завдати шкоди здоров’ю. Такі отруєння можуть статися як на виробництві чи в промислових умовах, так і в побуті, наприклад, під час пожежі або витоку газу. У разі інгаляційного отруєння необхідно негайно вжити заходів для запобігання загрози життю та надання першої допомоги потерпілому.

Важливо пам’ятати, що при інгаляційному отруєнні кожна хвилина може мати вирішальне значення. Насамперед необхідно вжити заходів для видалення потерпілого із зони отруєння і забезпечити доступ свіжого повітря. Якщо можливо, слід негайно викликати швидку медичну допомогу і повідомити про випадок, що стався. Важливо також допомогти потерпілому прийняти горизонтальне положення, щоб забезпечити нормальне дихання і запобігти погіршенню стану.

До приїзду медичних фахівців, слід пам’ятати про необхідність не піддавати потерпілого додатковому ризику. Не варто пропонувати потерпілому пити або їсти, оскільки це може спричинити додаткові проблеми та погіршити його стан. Якщо на одязі потерпілого залишилися сліди отруйних речовин, слід його ретельно зняти і помістити в пластиковий пакет для подальшого аналізу. За необхідності можна промити рот і ніс потерпілого проточною водою, щоб видалити залишки шкідливих речовин.

Що робити в разі інгаляційного отруєння
Симптоми отруєнняДії
Утруднене диханняВикликати швидку допомогу
КашельПеренести потерпілого на свіже повітря
Головний більЗателефонувати лікарю й описати симптоми
Нудота та блювотаВидалити потерпілого з джерела отруєння
Слабкість і запамороченняПрикласти холод на голову і зателефонувати лікареві

У разі інгаляційного отруєнні

отруєнні
Отруєння – розлад життєдіяльності організму, що виник внаслідок потрапляння в організм отрути або токсину, а також дія, що спричинила таке захворювання (наприклад, убивство або самогубство за допомогою отрути). Близьке поняття – інтоксикація. Воно використовується в медицині та фармакології.
https://ru.wikipedia.org ‘ wiki ‘ Отруєння

насамперед необхідно усунути вдихання парів і забезпечити доступ потерпілому до свіжого повітря, після чого негайно звернутися до лікаря. У разі прояву серйозних ознак, таких як сплутаність або втрата свідомості, необхідно викликати швидку.3 окт. 2018 г.

Що робити в разі отруєння через дихальні шляхи?

У разі отруєння отруйними речовинами через дихальні шляхи необхідно вивести потерпілого на свіже повітря, звільнити його від одягу, що ускладнює дихання. Потім треба прополоскати рот і горло слабким розчином питної соди.

Що добре допомагає при отруєнні?

Найпоширеніші варіанти – Полісорб, Смекта, активоване вугілля, Фільтрум, Ентеросгель . Усі ці ентеросорбенти при отруєнні представлені в онлайн-каталозі за низькою ціною.

Як у домашніх умовах допомогти в разі отруєння?

У разі отруєння слід:

  1. Промити шлунок (дати потерпілому випити воду, після чого викликати блювоту). За один раз треба випивати півлітра рідини. …
  2. Прийняти активоване вугілля. …
  3. За відсутності нудоти і блювоти усунути зневоднення і відновити електролітний баланс (рясне пиття негазованої мінеральної води, чаю).