Омез або хайрабезол: що краще вибрати?

Коли ми стикаємося з проблемами шлунково-кишкового тракту, лікарі часто рекомендують препарати, які допомагають впоратися з печією, гастритом або виразкою. Два з найпопулярніших засобів у цій категорії – Омез і Хайрабезол. Обидва препарати належать до класу інгібіторів протонної помпи, але є деякі відмінності, які допоможуть вам визначитися, що краще вибрати для свого випадку.

Омез є торговою маркою для основної діючої речовини омепразолу, в той час як Хайрабезол містить хайрабезол натрію. Омепразол вважається класичним інгібітором протонної помпи, який зменшує вироблення кислоти в шлунку. Хайрабезол, з іншого боку, є новим поколінням препаратів, який також знижує кислотність, але має більш тривалу дію.

Омез зазвичай рекомендується для короткострокового лікування, оскільки його ефект триває близько 24 годин. Хайрабезол, навпаки, має тривалу дію, і його застосовують у тривалих курсах лікування. Таким чином, вибір між цими препаратами залежить від характеру і тяжкості вашого захворювання.

ПрепаратОмезХайрабезол
ВиробникАстраЗенекаСанофі
Дозування20 мг10 мг
Форма випускуКапсулиТаблетки
Діюча речовинаОмепразолЕзомепразол
Спосіб застосуванняПероральноПерорально
Ціна100 рублів120 рублів

Як Нексіум впливає на кишечник?

Застосування інгібіторів протонної помпи може призводити до незначного збільшення ризику інфекційних захворювань шлунково-кишкового тракту, спричинених бактеріями роду Salmonella spp. і Campylobacter spp. та, у госпіталізованих пацієнтів, імовірно, Clostridium difficile.

У чому різниця між омепразолом та езомепразолом?

Препарат другого (останнього) покоління ІПП – езомепразол (Нексіум), який є лівообертальним ізомером омепразолу, що визначає його значно більш виражену антисекреторну активність і вищу біодоступність, порівняно з омепразолом 5-10.

Як приймати Нексіум при рефлюкс езофагіті?

Лікування ерозивного рефлюкс-езофагіту: по 40 мг один раз на добу протягом 4-х тижнів. Рекомендується додатковий 4-х тижневий курс лікування у випадках, коли після першого курсу загоєння езофагіту не настає, або зберігаються симптоми.