Коли слід нараховувати ПДВ: основні правила та строки

ПДВ (податок на додану вартість) є одним з основних податків, який стягується в більшості країн світу, включно з Росією. Він є податком на споживання і стягується під час продажу товарів або надання послуг. Однак, не завжди зрозуміло, коли саме потрібно починати враховувати ПДВ у своїй діяльності.

Основним критерієм для визначення обов’язку сплати ПДВ є оборот організації. Згідно із законодавством, юридичним особам та індивідуальним підприємцям, чиї річні доходи перевищують певну суму, необхідно зареєструватися як платник ПДВ. При цьому, якщо оборот не досягає порогового значення, організація може самостійно вирішити, чи буде вона вести облік і сплачувати ПДВ.

Крім того, існують певні умови, за яких організації, що не досягають порогового обороту, все одно зобов’язані сплачувати ПДВ. Наприклад, якщо вони мають справу з імпортом товарів або наданням певних послуг, таких як телекомунікаційні послуги або послуги з передачі прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Сума платежу (рублі)Ставка ПДВ (%)Коли рахувати ПДВ
10020Якщо платник є платником ПДВ
20010Якщо платник є платником ПДВ
1500ПДВ не рахується

Для того, щоб розрахувати ПДВ, необхідно скористатися такою формулою: ПДВ = Відпускна ціна (собівартість + прибуток) × ставка податку .

Коли обчислюється ПДВ?

ПДВ – це непрямий податок. Обчислення здійснюється продавцем під час реалізації товарів (робіт, послуг, майнових прав) покупцеві . Продавець додатково до ціни товарів (робіт, послуг, майнових прав), що реалізуються, пред’являє до оплати покупцеві суму ПДВ, обчислену за встановленою податковою ставкою.

Як правильно рахувати з ПДВ?

Загальну суму потрібно розділити на 120 і помножити на 20, це і буде сума ПДВ. Наприклад, компанія заплатила за товар 120 000 рублів. Для розрахунку потрібно: 120 000/120*20=20 000 рублів. Якщо ПДВ становить 10%, то загальну суму потрібно буде розділити на 110 і помножити на 10.

Як порахувати ПДВ 20 Формула Україна?

Як порахувати ПДВ від суми Розрахунок проводиться за формулою: ПДВ = НБ × Нст / 100 , Де: НБ – податкова база (тобто сума без ПДВ), Нст – ставка ПДВ: 20 відсотків (до 01.01.2020 – 18) або 10 відсотків.