Як зробити доповідь: пам’ятка для успішної презентації

Доповідь – це одна з найпоширеніших форм спілкування та передачі інформації. У школі, виші, на роботі – скрізь ми стикаємося з необхідністю провести презентацію перед аудиторією. Правильно організована і грамотно підготовлена доповідь здатна переконати слухачів у правильності твоїх аргументів і зацікавити їх представленим матеріалом.

Однак, не завжди легко впоратися із завданням створення переконливої та інформативної доповіді. Щоб допомогти тобі з цим, ми підготували пам’ятку, яка допоможе тобі зробити доповідь на найвищому рівні.

1. визнач мету доповіді. Перш ніж приступати до створення доповіді, необхідно зрозуміти, яку мету ти хочеш досягти своєю презентацією. Чітко сформулюй, що ти хочеш донести до аудиторії і яку реакцію ти очікуєш від своїх слухачів.

Як зробити доповідь: пам’ятка
ЕтапДія
1Обрати тему доповіді
2Дослідити матеріал за обраною темою
3Скласти план доповіді
4Зібрати й оформити необхідні ілюстрації та графіки
5Написати текст доповіді
6Підготувати презентацію з використанням слайдів
7Провести репетицію доповіді
8Виступити перед аудиторією
9Відповісти на запитання після доповіді
10Зробити висновки та підбити підсумки доповіді

Що таке доповідь і як її писати?

один із видів монологічного мовлення, публічне, розгорнуте, офіційне повідомлення з певного питання, що ґрунтується на залученні документальних даних; повідомлення або документ, уміст якого являє собою інформацію і відображає суть питання або дослідження стосовно даної ситуації.

Як зробити доповідь до школи?

Як писати доповідь до школи

  1. вступ – повідомляється тема розповіді; пояснюється, чим вона цікава, чому автор доповіді її обрав.
  2. основна частина – власне доповідь ….
  3. висновок – підбивається підсумок повідомлення, робиться висновок за темою (наприклад, що савани – це особлива природна зона, яка потребує дбайливого ставлення).

Якою може бути загальна структура доповіді?

Структура письмової доповіді загалом відповідає загальноприйнятій структурі наукових публікацій: спочатку наводять вступні дані – пишуть вступ, потім основну частину, яка представляє результати проведеного дослідження, і, нарешті, висновки.