Як скласти акт прихованих робіт: докладний посібник

Акт прихованих робіт – це документ, який складається під час виконання будівельних або ремонтних робіт, які не видно неозброєним оком і які приховані від погляду. Цей акт є невід’ємною частиною будівельного процесу і необхідний для подальшої експлуатації об’єкта.

Складання акта прихованих робіт є дуже важливим і відповідальним етапом будівництва. Адже саме в цьому документі фіксуються всі роботи, які були виконані, але не видно назовні. Таким чином, акт прихованих робіт дає змогу контролювати якість та обсяг виконаних робіт, а також надає інформацію про структуру та стан об’єкта.

Для правильного складання акта прихованих робіт необхідно дотримуватися певних правил і рекомендацій. По-перше, в акті мають бути зазначені всі виконані роботи, із зазначенням обсягу та характеру робіт, а також використовуваних матеріалів і обладнання. По-друге, акт має бути підписаний відповідальною особою, яка має повноваження на підписання таких документів.

Крім того, акт прихованих робіт має містити інформацію про дотримання будівельних норм і правил, а також про проведення необхідних випробувань і контролю якості робіт. Важливо також вказати в акті інформацію про можливі приховані дефекти і невідповідності, які можуть бути виявлені тільки під час детального огляду об’єкта.

Як правильно скласти акт прихованих робіт
КрокОпис
1Визначте список прихованих робіт, які були виконані
2Вкажіть дату і час початку та закінчення виконання робіт
3Опишіть характер виконаних робіт
4Вкажіть причини, через які роботи були приховані
5Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові особи, відповідальної за виконання робіт
6Підпишіть акт прихованих робіт

Яка дата ставиться в акті прихованих робіт?

6. Нумерація АОСР наскрізна, номер акта вказується зліва під заголовком, а дата – праворуч, датою акта вважається дата закінчення робіт, що вказується в пункті 5. 7.

Хто має складати акт прихованих робіт?

Представник особи, яка здійснює будівництво (відповідно до пункту 5.2 зводу правил СП 48.13330.2011 “СНиП 12-01-2004. Актуалізована редакція. Організація будівництва”) – підрядника або генпідрядника. У цьому випадку – генпідрядника.

Що вказується в актах прихованих робіт?

В актах зазначають: найменування об’єкта капітального будівництва, його адресу, найменування забудовника (технічного замовника), найменування особи, яка здійснює будівництво, на іменування особи, яка здійснила підготовку проєктної документації, найменування особи, яка здійснює будівництво, яка виконала роботи, …