Як провести процедуру банкрутства самостійно: покрокова інструкція

Банкрутство – це процес, унаслідок якого фізична або юридична особа визнається неплатоспроможною і не може виплачувати свої борги. Однак, не завжди доводиться звертатися до фахівців і платити за їхні послуги. У деяких випадках можна самостійно провести процедуру банкрутства. У цій статті ми розповімо про те, як це можна зробити.

Першим кроком до самостійного банкрутства є розуміння своєї фінансової ситуації. Необхідно проаналізувати всі свої борги і доходи, щоб зрозуміти, наскільки критична ситуація. Якщо ви не можете виплачувати борги, маєте заборгованості перед кредиторами і не бачите можливості вирішити свої фінансові проблеми, то самостійне банкрутство може стати виходом зі складної ситуації.

Другим кроком є вивчення законодавства про банкрутство. У кожній країні існують свої правила і процедури, яких необхідно дотримуватися під час проведення банкрутства. Важливо ознайомитися з усіма вимогами та умовами, щоб не припуститися помилок і упущень. Також варто звернути увагу на судову практику і рішення, пов’язані з банкрутством, щоб бути готовим до можливих складнощів і суперечок.

Як можна зробити банкрутство самому
КрокДія
1Оцінити свою фінансову ситуацію
2Вивчити закони про банкрутство
3Зібрати всі необхідні документи
4Звернутися до арбітражного суду із заявою про банкрутство
5Пройти процедуру фінансового аналізу
6Отримати рішення суду про визнання банкрутом
7Проходити процедуру ліквідації майна
8Розділити майно між кредиторами
9Закрити процедуру банкрутства

Скільки коштує оголосити себе банкрутом Україна?

Однак загальний орієнтир щодо вартості банкрутства фізичної особи в Україні становить близько 25-30 тисяч гривень + платіж арбітражному керуючому.

Чи можна самому пройти банкрутство?

Самому визнати себе банкрутом не можна, це робить арбітражний суд.

Чи можна в Україні оголосити себе банкрутом?

Раніше оголосити себе банкрутом через суд могли лише юридичні особи, але з 2019 року така можливість з’явилася й у простих українців, завдяки новому закону про банкрутство фіз. осіб . Заявити про неплатоспроможність може як фізична особа, так і фізична особа-підприємець (ФОП). Збережена копія