Як приготувати компот із шипшини: найкращий рецепт і корисні поради

Шипшина – це яскравий і ароматний плід, який багатий на вітаміни та корисні речовини. Для багатьох людей шипшина асоціюється з дитинством, коли бабуся готувала смачний і корисний компот із цих ягід. У цій статті ми розповімо, як можна самостійно приготувати компот із шипшини, щоб насолодитися його неповторним смаком і отримати корисні речовини для організму.

Перший крок у приготуванні компоту з шипшини – збір ягід. Шипшина росте в різних районах і може бути зібрана у вересні-жовтні. Відбирайте тільки стиглі та червоні плоди, вони будуть найсоковитішими й найароматнішими. Після збору ягід, їх слід ретельно промити, щоб видалити пил і бруд.

Далі, необхідно приготувати сироп для компоту. У каструлі з водою (приблизно 1,5 літра) додайте цукор (за смаком) і доведіть до кипіння. Потім додайте промиті шипшину і варіть на середньому вогні близько 10 хвилин. Після цього, компот слід остудити і процідити через марлю або ситечко, щоб видалити кісточки і залишки ягід.

Як можна зробити компот із шипшини
НайменуванняКількістьОдиниці виміру
Шипшина500грам
Вода2літри
Цукор200грам
Лимон1штук
М’ятаза смаком

Для чого корисний компот із шипшини?

Шипшина має кровотворну дію, підвищує опірність організму до шкідливих впливів довкілля, прискорює загоєння ран і зрощення кісток, нормалізує роботу жовчного міхура і печінки, прекрасно бореться з весняним авітамінозом і виснаженням.

Що можна зробити з шипшини?

З ягід шипшини варять варення, повидло, мармелад і навіть суп, а також різноманітні напої: чай, компот, кисіль, узвар.

Кому не можна пити шипшину?

Кому не можна пити чай із шипшини: протипоказання Настій підвищує згортання крові, а тому протипоказаний у разі серцевої недостатності та тромбофлебітів. Також відвар не рекомендований вагітним жінкам, щоб уникнути передозування вітаміну С.