Як правильно під’єднати електрику до причепа легкового автомобіля: покрокова інструкція

Причіп є невід’ємною частиною багатьох легкових автомобілів, і його правильне підключення до електричної системи автомобіля є важливим кроком для безпеки на дорозі. Коли причіп не під’єднаний до електрики автомобіля, відсутня можливість використовувати задні ліхтарі, покажчики повороту і гальмівні вогні причепа. Тому, щоб забезпечити видимість і безпеку під час руху, необхідно встановити правильне підключення електрики до причепа.

Перш ніж почати, важливо переконатися, що у вас є всі необхідні інструменти та матеріали. Вам знадобиться проводка, роз’єми і з’єднувачі, інструменти для зняття оболонки проводки і відповідна документація схеми електрики вашого автомобіля і причепа. Якщо у вас немає досвіду роботи з електрикою, рекомендується звернутися до фахівця, щоб встановити підключення електрики до причепа.

Перед початком роботи слід ознайомитися з інструкцією, наданою виробником вашого автомобіля і причепа. Дотримуйтесь вказівок щодо встановлення проводки та під’єднання роз’ємів. Зазвичай під’єднання електрики до причепа здійснюється через штатний роз’єм на задній частині автомобіля. Деякі автомобілі можуть мати попередньо встановлені роз’єми, в той час як інші потребують додаткового встановлення.

Як під’єднати електрику до причепа легкового автомобіля
ЕтапОпис
1Перевірити наявність електричного роз’єму на задній частині автомобіля.
2За необхідності встановити електричний роз’єм на автомобіль.
3Підключити дроти від роз’єму автомобіля до роз’єму на причепі.
4Заземлити дроти для забезпечення безпеки.
5Перевірити працездатність електрообладнання причепа.

Які бувають розетки для причепа?

Існує три основних типи підключення розетки для причепа:

  • Семиконтактні (7 pin) роз’єми європейського типу;
  • Семиконтактні (7 pin) роз’єми американського типу;
  • Тринадцятиконтактні роз’єми (13 pin).

Чи можна використовувати причіп без світла?

Будь-який автопричіп на дорозі – це додаткове джерело небезпеки для учасників дорожнього руху, тому його має бути добре видно, не залежно від умов освітленості. У зв’язку з цим правилами дорожнього руху передбачено набір обов’язкових світлових приладів і світлоповертачів для легкового причепа.

Чи потрібно ставити на облік причіп до 750 кг?

Причепи бувають універсальні та спеціалізовані (для квадроциклів, човнів), легкі (до 750 кг) і важкі. Легкі моделі просто з’єднують з автомобілем фаркопом і буксирують. Ті, що важать понад 750 кг, оснащують гальмами. Погана новина – всі причепи потрібно реєструвати: нові, б/в і навіть саморобні.