Склад і процес виробництва солідолу: з чого роблять солідол

Солідол – багатофункціональне мастило, яке широко застосовується в різних галузях промисловості та побуті. Воно використовується для змащування і захисту механізмів, запобігання корозії та зносу. Але з чого роблять це універсальне мастило?

Основним компонентом солідолу є мінеральне масло. Залежно від призначення і вимог до мастила, можуть використовуватися різні види олив: моторні, трансмісійні, індустріальні та інші. Мінеральне мастило забезпечує хорошу змащувальну здатність і захист від корозії.

Крім мінеральної оливи, до складу солідолу входять тверді добавки, такі як графіт, молібденові дисульфіди, мідні та свинцеві сполуки. Ці добавки надають мастилу особливих властивостей, як-от висока температурна стійкість, зниження тертя і зносу. Вони також сприяють створенню захисної плівки на поверхнях механізмів, що запобігає їх контакту і корозії.

З чого роблять солідол
СкладоваОпис
ГрафітДодається для поліпшення змащувальних властивостей солідолу і збільшення його температурного діапазону
Мідний порошокВикористовується для надання солідолу антикорозійних властивостей і підвищення його електропровідності
Кальцинований глиноземСлугує для поліпшення адгезії солідолу та захисту поверхонь від зносу
Різні добавкиМожуть містити антиокислювальні, протизадирні та антифрикційні компоненти, які покращують характеристики солідолу

Як роблять солідол?

Мастило СОЛІДОЛ ЖИРОВИЙ – антифрикційне універсальне мастило, яке отримують згущенням суміші високоякісних мінеральних мастил кальцієвим милом гідратованих жирних кислот, що входять до складу природних жирів (бавовняної олії, саломасу та ін.).

Чим замінити солідол у домашніх умовах?

Літол – також пластичне мастило, яке може замінити солідол.

Як інакше називається солідол?

Солідол (від лат. solidus – щільний і oleum – олія), застарілі позначення “тавот”, “мадія”, “олійна мазь” – пластичне мастило, яке отримують згущенням індустріальних олій середньої в’язкості кальцієвими милами вищих жирних кислот.