Щебінь: що це означає і як його використовувати

Щебінь – це один з найпопулярніших будівельних матеріалів, який використовується в різних сферах будівництва та ремонту. Він являє собою великі нерегулярні або регулярні кам’яні гравійні фракції, отримані шляхом дроблення гірських порід.

Щебінь широко застосовується в будівництві доріг, фундаментів будівель, дорожніх покриттів, а також як наповнювач для бетонних і асфальтових сумішей. Він має високу міцність, стійкість до впливу води і морозу, а також хорошу дренувальну здатність.

Залежно від розміру кам’яних гравійних фракцій, щебінь класифікується на кілька видів: великий, середній, дрібний і подрібнений. Кожен вид щебеню має свої особливості і застосовується залежно від необхідних характеристик конкретної будівельної конструкції.

ПозначенняОпис
1ЩСЩебінь сортований
2ЩЗЩебінь забійний
3ЩДЩебінь подрібнений
4ЩГЩебінь гранітний
5ЩЛЩебінь скибочками
6ЩМЩебінь мармуровий
7ЩПЩебінь піщаний
8ЩШЩебінь шлаковий
9ЩЭЩебінь ефузивний

Будівельний щебінь – поширений різновид матеріалу для різних робіт. Він належить до нерудних копалин, родовища – гірські породи. Проходить процес подрібнення, просіювання, з використанням спеціального обладнання – дробарно-сортувальних комплексів.15 січ. 2023 г.

Що означає щебінь М800?

Це характеристика матеріалу за показниками межі гірської породи, тобто які навантаження він витримує в процесі будівництва, при ущільненні котками. Найбільш затребуваний щебінь – високоміцний М1200-1400. Далі йде міцний М800-1200, середньої міцності М600-800, слабкий М300-600 і дуже слабкий М200.

Що означає щебінь?

Щебінь (у просторіччі – щебінка) – неорганічний, некатаний, сипучий матеріал із зернами діаметром від 1 до 10 сантиметрів. Утворюється в природних умовах при природному дробленні (наприклад, вивітрюванні) більших уламків.

Що означає щебінь 5 20?

Щебінь фракції 5-20 має діаметр зерен від 5 до 20 мм. Являє собою суміш фракцій 5-10 мм і 10-20 мм. Відноситься до дрібної фракції, що має в будівництві найбільший попит. Видобувається з гірських порід: гравію, вапна, граніту. Збережена копія