Розшифровка традиційного сабантуя: історія та значення

Сабантуй – це традиційне татарське свято, яке відзначають наприкінці червня або на початку липня. Це яскрава і радісна подія, яка збирає людей різного віку і національностей. Назва свята походить від татарського слова “сабан” – кінь, адже саме кінь є символом сили та краси в татарській культурі.

Сабантуй є днем, коли жителі Татарстану та інших регіонів Росії збираються на спеціально організованих майданчиках, щоб відзначити це свято. Головними атрибутами сабантуя є пісні, танці, національні ігри, змагання і, звісно ж, традиційна татарська кухня.

Сабантуй розшифровується як “свято коня”. Цього дня проводять різні конкурси та змагання, пов’язані з кіньми. Наприклад, проводяться перегони на конях, влаштовуються кінні прогулянки і покази національних верхових ігор.

БукваРозшифровка
ССонце
ААтмосфера
БМлинці
ААромат
ННарод
ТТрадиції
УУміння
ЙЙори

Сабантуй перекладається з тюркських мов (тат. сабантуй, сабан туе і башк. хабантуй) як “весілля (урочистість) плуга” – “сабан” (історичний різновид плуга) і туй – “свято, весілля”. Також серед татар була поширена назва Сабан бәйрәме (бәйрәм також означає “свято”).

Як перекладається слово Сабантуй?

Назва свята походить від тюркських слів: сабан – плуг і туй – свято. Раніше Сабантуй святкували на честь початку весняних польових робіт (наприкінці квітня), тепер же – на честь їхнього закінчення (у червні).

Звідки взявся Сабантуй?

Сабантуй від самого початку був весняним святом, пов’язаним із пробудженням природи і початком весняних робіт (сабан – “весняний”). Його походження пов’язане з обрядами ритуального одруження з природою, що існували у низки давньотюркських племен та інших народів світу.

Як відзначають татари Сабантуй?

Серед них: боротьба на руках; вичавлювання гирі; бій мішками, наповненими соломою; розбивання горщиків із заплющеними очима; перетягування каната або палиці; ходіння похилою колодою; залазіння на верхівку стовпа; біг із відрами, наповненими водою; пошук монети в катику (сметані); біг із курячим яйцем; біг у мішку; ловити …