Коли причащають новонароджених: усе, що потрібно знати

Причастя новонародженої дитини – це один із важливих моментів у релігійному житті родини. Процедура причащання, яка проводиться в православній церкві, символізує вступ малюка до християнської віри та прилучення його до Святої Трапези. Вона має свої особливості та регламентується церковними канонами.

Зазвичай новонароджених причащають у віці від 40 днів до року. У цей період дитина вже сформувалася як особистість, почала активно реагувати на навколишнє середовище, і її організм готовий до прийому святої мироносиці. Перш ніж причастити малюка, батьки мають звернутися до священика й отримати його благословення.

Сама по собі церемонія причащання новонароджених є однією з найбільш зворушливих і важливих подій у житті немовляти та його батьків. Її проводять у спеціально відведеному для цього місці в церкві, за участю священнослужителя, родичів і друзів сім’ї. Під час церемонії малюкові дають невелику краплю святої мироносиці, яка стає для нього символом прилучення до святих таємниць християнства.

ВікЦеремонія причащанняОпис
1 місяцьПричащанняПерше причащання дитини
3 місяціПричащанняПродовження причащання дитини
6 місяцівПричащанняПродовження причащання дитини
1 рікПричащанняПродовження причащання дитини
3 рокиПричащанняПродовження причащання дитини
7 роківПричащанняПродовження причащання дитини

Чи потрібно причащати немовля?

Якщо будь-яку віруючу православну людину запитати напряму, чи треба приводити дітей своїх до храму і причащати їх Христових Тайн, то, безумовно, всі дадуть однакову відповідь: “Так, потрібно обов’язково”.

Коли має бути перше причастя?

У традиційних католицьких країнах діти приймають Перше Причастя у віці 7-10 років. Зазвичай діти готуються до Першого Причастя впродовж року або більш тривалого часу, займаючись на уроках катехізації. Першому Причастю передує перша сповідь.

Коли можна причащати дитину?

Діти до 7 років допускаються до Причастя без сповіді. Років з 5 дитина вже може приходити на Причастя натщесерце. Також необхідно утримуватися від мультфільмів, намагатися поводитися краще, бути слухнянішою. Добре прочитати з нею вголос одну або кілька молитов до Святого Причастя.