Історія винаходу оргаліту: коли і ким був створений цей матеріал

Оргаліт – це матеріал, який широко використовують у різних сферах людської діяльності. Він був винайдений наприкінці XIX століття і відтоді став незамінним у будівництві, меблевій та пакувальній промисловості, а також у виробництві іграшок і декоративних виробів.

Історія появи оргаліту починається 1890 року, коли німецький хімік Фрідріх Штюкерпатент отримав патент на новий матеріал, який отримав назву “оргаліт”. Він являв собою щільну масу, що складається з деревних волокон, змішаних з клейовими речовинами.

Спочатку оргаліт використовували в будівництві для утеплення та оздоблення стін, стель і підлог. Однак з часом його застосування розширилося, і він став застосовуватися в інших галузях промисловості. Сьогодні оргаліт широко використовується в меблевому виробництві, для виготовлення дверей, перегородок, а також в пакувальній промисловості для створення коробок і пакувальних матеріалів.

Коли винайшли оргаліт
РікОпис
1899Оргаліт був винайдений у Німеччині як заміна дерев’яної фанери.
1903Оргаліт почав використовуватися в промисловості для виробництва картону і пакувальних матеріалів.
1920Оргаліт став широко використовуватися в будівництві для виготовлення дверей і стінових панелей.
1940Під час Другої світової війни оргаліт використовувався для виготовлення тимчасових житлових приміщень і транспортних засобів.
1950Оргаліт став популярним матеріалом для виготовлення меблів і декоративних елементів.

У якому році винайшли ДВП?

Наступний виток в історії ДСП стався тільки в 1858 р. Американець Лайман запатентував виробництво деревоволокнистих плит (ДВП).

У якому році придумали ДСП?

Перший комерційний зразок був виготовлений на фабриці в Бремені 1941 року з використанням фенольних сполучних і ялинової крихти. Хіммельхебер отримав патент на сучасну деревно-стружкову плиту 27 січня 1951 року і ліцензував свої патенти більш ніж 80 виробникам.

Що таке оргаліт Вікіпедія?

Оргаліт – на професійному жаргоні так називають ДВП, що має декоративний шар – облицьований рулонним матеріалом (ламінований ПВХ) або пофарбований (лаками, фарбами) бік. Відповідає маркам твердої ДВП (ДВП високої щільності).