Інваліди не забуті: значущість підтримки

Сучасне суспільство дедалі більше усвідомлює необхідність інклюзії та соціальної підтримки людей з інвалідністю. Назвати це трендом чи модою було б помилково, адже йдеться не лише про створення рівних можливостей, а й про визнання невід’ємності та цінності кожної людської істоти.

Відсторонення та дискримінація стають дедалі менш прийнятними в сучасному суспільстві, і це тішить. Заслуговуючи на ту саму любов, турботу, повагу й увагу, як і всі інші люди, інваліди не повинні зазнавати перешкод у своїх повсякденних справах, чи то освіта, працевлаштування, чи то спілкування з оточуючими.

Держава стає дедалі активнішою в ухваленні законодавства, спрямованого на захист прав та інтересів людей з інвалідністю. Разом з тим, багато некомерційних організацій та добровольчих ініціатив суттєво сприяють розвитку інклюзивного суспільства та підвищенню якості життя людей з обмеженими можливостями.

Добре що інвалідів не забувають
Ім’яВікВид інвалідності
Олексій35Обмеження слуху
Марія42Обмеження зору
Іван28Обмеження руху
Олена50Обмеження слуху та руху

Що відчуває інвалід?

У людини інваліда проявляється почуття своєї неповноцінності, провини перед близькими людьми, що призводить до обмеження спілкування, людина замикається в собі. “Що я роблю не так?” – у розпачі кричить клієнтка, втомлена від напруженої і психотравмувальної обстановки в сім’ї.

Як далі жити, якщо став інвалідом?

Навчитися жити з інвалідністю

  1. Найголовніше завдання – прийняти своє становище. …
  2. Намагайтеся менше часу проводити в роздумах про минуле, про те, яким Ви були до отримання інвалідності … …
  3. Заведіть список позитивних подій і дій. …
  4. Відмовтеся від ізоляції. …
  5. Робіть акцент на своїх перевагах і сильних сторонах.

Хто відповідає за інвалідів?

Міністерство праці та соціального захисту РФ : Офіційний сайт | Департамент у справах інвалідів