Жимолость: корисні властивості та переваги для здоров’я

Жимолость – це рослина, яка давно відома своїми цілющими властивостями. Вона росте на території Росії і має безліч корисних речовин, які сприяють зміцненню імунної системи та поліпшенню загального стану організму.

Однією з головних переваг жимолості є її високий вміст вітаміну С. Він є потужним антиоксидантом, сприяє захисту клітин від вільних радикалів і зміцненню імунної системи. Також вітамін С покращує поглинання заліза, зміцнює стінки капілярів і сприяє утворенню колагену, що потрібен для здорової шкіри та суглобів.

Крім вітаміну С, жимолость містить вітаміни групи В, вітамін А, вітамін К, фолієву кислоту та інші корисні речовини. Вони покращують травлення, сприяють нормалізації обміну речовин і підвищують рівень енергії в організмі. Також жимолость містить антибактеріальні та протизапальні властивості, які допомагають боротися з інфекціями та запальними процесами в організмі.

ВластивістьКористь
Вітамін CЗміцнює імунну систему, підвищує стійкість до інфекцій
АнтиоксидантиЗахищають організм від вільних радикалів, запобігають передчасному старінню
КалійПідтримує здоров’я серця і нормалізує артеріальний тиск
ЗалізоБере участь в утворенні крові та запобігає розвитку анемії
Фолієва кислотаНеобхідна для нормального розвитку плода під час вагітності
Дієтичні волокнаСприяють нормалізації травлення та запобігають закрепам
Вітамін РПокращує стан шкіри, волосся та нігтів
Антисептична діяДопомагає боротися із запальними процесами в організмі

З лікувальною метою використовують не тільки плоди, а й листя, стебла, квіти жимолості. Препарати з неї мають сечогінну, протизапальну, антисклеротичну, ранозагоювальну дію. Ягоди жимолості корисні за гіпертонії, особливо ниркового походження, за порушення функції шлунково-кишкового тракту.

Що лікує ягода жимолость?

Плоди рослини здавна використовують у народній медицині під час лікування та профілактики серцево-судинних захворювань, а також у разі захворювань шлунка, печінки та жовчного міхура. Ягоди прискорюють виведення радіоактивних речовин з організму.

Скільки ягід жимолості можна їсти на день?

Скільки можна їсти жимолості Жимолость здатна запобігати інфекціям і має пробіотичні властивості. Щоб отримати всю користь жимолості, достатньо з’їдати 100 гр ягідок на день. За невеликого перевищення цього дозування, найімовірніше, нічого поганого не трапиться.

Як правильно їсти жимолость?

Жимолость їдять свіжою, перетирають із цукром, готують із неї варення, джеми і желе, сиропи і морси. Ягоди використовують як начинку для пирогів і вареників, у смузі, тістечках, десертах, сорбетах; з жимолості також готують соуси до м’ясних страв.