Який ґрунт краще підійде для вирощування Еустоми

Еустома, або лізіантус, є одним з найпопулярніших та найкрасивіших кольорів для декорування садових ділянок та оформлення букетів. Однак, щоб отримати красиві та здорові рослини, необхідно звернути увагу на вибір ґрунту для вирощування Еустоми.

Основною вимогою при виборі ґрунту для Еустоми є його повітропроникність та дренірувальні властивості. Рослини даного виду не переносять зайву вологу, тому ґрунт повинен бути добре дренованим, щоб скидати надлишки вологи та не викликати гниття коренів.

Найбільш підходящим ґрунтом для вирощування Еустоми може бути суміш ґрунту з перлітом, кокосовими волокнами та торфом. Перліт забезпечує хорошу повітропроникність і дренування, запобігаючи перезволоженню коренів, а кокосові волокна та торф покращують поживні властивості ґрунту, забезпечуючи рослині всі необхідні елементи для зростання та розвитку.

Який ґрунт краще для Еустоми
Тип ґрунтуОписПереваги
Торф'яний ґрунтГрунт, що містить велику кількість торфу
  • Має гарну повітропроникність
  • Зберігає вологу в корені рослини
Піщаний ґрунтГрунт, що складається переважно з піску
  • Забезпечує хорошу дренажну систему
  • Дозволяє корінням рослини достатньо кисню
Сумішовий ґрунтГрунт, що складається із суміші торфу, піску та родючої землі
  • Забезпечує оптимальне співвідношення повітря та вологи
  • Містить необхідні поживні речовини

Грунт для еустоми Вам знадобляться низинний торф, гумус, пісок та луговий грунт. Усі частини у рівних частках. Не забувайте враховувати кислотність ґрунту. Лізіантуси люблять слабокислі або нейтральні ґрунти.23 лют.2021 р.

Який ґрунт люблять еустоми?

Найкраще еустома почуватиметься на безвітряній ділянці в легкій півтіні. Грунт повинен бути пухкий, без застою води. Перед висаджуванням перекопайте ґрунт і внесіть повне мінеральне добриво (азофоска, нітрофоска та ін). Еустома віддає перевагу нейтральні ґрунти.

Що не любить еустома?

Насіння еустоми дуже дрібне, тому при сівбі покривати землею їх не потрібно. Грунт повинен бути легким та поживним. Як його отримати ми пояснювали тут. – Еустома не любить спеку.

Як приготувати ґрунт для еустоми в домашніх умовах?

Підготовка ґрунту Ідеально підходящий готовий субстрат для неї ви навряд чи знайдете. Тому краще приготувати ґрунт самостійно. Для цього змішайте садовий грунт, торф, перегній та пісок у такій пропорції: 1:2:1:0,5. Готову суміш прожаріть у духовці, щоб убити шкідливі бактерії та інфекції.

Що робити, щоб еустоми стояли довше?

Поставте букет подалі від протягів, прямих сонячних променів та фруктів. Останні виділяють етилен, а еустома щодо нього дуже чутлива. Змінюйте воду раз на 3 дні, обов'язково обполіскуючи та протираючи вазу. Але якщо вода стане каламутною або на стеблах з'явиться слиз, воду доведеться міняти частіше.