Як зробити імеретинський шафран у домашніх умовах: докладна інструкція

Імеретинський шафран – це одна з найдорожчих і рідкісних спецій у світі. Він отримує свою назву від гірської місцевості Імеретія, розташованої в Грузії. Шафран вважається однією з найдавніших прянощів і використовується в кулінарії, медицині та косметології.

Для отримання імеретинського шафрану необхідно провести низку складних процедур. Одна з особливостей цієї пряної рослини полягає в тому, що для її цвітіння потрібні певні кліматичні умови. Імеретинський шафран росте на висотах від 1 500 до 2 000 метрів над рівнем моря, де м’який клімат змішується з достатньою кількістю сонячного світла.

Збір імеретинського шафрану проводиться вручну. Квіти, з яких витягується спеція, збирають ретельно, щоб не пошкодити ніжні стигмати. Потім стигмати витягують із квітів і висушують на сонці або в спеціальних сушильних приміщеннях. Процес збирання та сушіння шафрану вимагає великої праці та часу, тому його вартість така висока.

Назва шафрануІмеретинський шафран
БатьківщинаІмеретія, Грузія
ВидЧервоний шафран
КолірЯскраво-червоний
СмакГіркий з легкою гіркуватістю
АроматІнтенсивний, пряний
Збирання врожаюВручну, в ранні ранкові ранкові години
ВартістьВисока
ВикористанняУ кулінарії, як приправа і барвник

Чим відрізняється шафран від імеретинського шафрану?

Справжній шафран – це висушені рильця крокусів. Він коштує дуже дорого, тому що одна квітка дає тільки три приймочки, а на кілограм потрібно близько 200000. Імеретинський шафран – це засушені пелюстки різновиду чорнобривців.

Який сорт чорнобривців іде для імеретинського шафрану?

У кулінарних цілях теоретично можна використовувати всі види, але найпридатнішими є базові сорти видів Tagetes minuta, Tagetes signota, Tagetes раtulа (французькі) та Tagetes erecta (прямостоячі або африканські). Є ще анісові чорнобривці, дуже цікаві, з явним присмаком анісу або тархуна).

Що таке Імеретинський шафран?

Імеретинський шафран – це відома кавказька приправа, яка надає стравам пікантного смаку та пряного аромату, що збуджує апетит. Її готують із висушених приймочок квіток тагетеса (особливого сорту чорнобривців немахрового типу).