Як зробити чорноплідне вино: детальна інструкція та рецепти

Чорноплідне вино – це одне з найвишуканіших і найароматніших вин, яке можна приготувати самостійно. Воно виходить насиченим і глибокого темно-червоного кольору, з насиченим смаком і приємним ароматом. Це вино чудово поєднується з м’ясними та сирними закусками, а також є прекрасним доповненням до особливих випадків і урочистостей.

Для приготування чорноплідного вина потрібна деяка кількість чорних сортів плодів: винограду, вишні, смородини, чорної смородини або чорної горобини. Чорноплідні плоди містять велику кількість антоціанів, які надають вину його характерного кольору, смаку й аромату. Основний процес приготування чорноплідного вина полягає у ферментації плодів, яка призводить до утворення спирту та виділення смакових і ароматичних речовин.

Щоб отримати якісне чорноплідне вино, слід дотримуватися певних рекомендацій. По-перше, необхідно вибрати стиглі та свіжі плоди, які не мають пошкоджень чи гнилі. По-друге, перед ферментацією плоди слід ретельно перебрати й очистити від пилу та сторонніх домішок. По-третє, для ферментації плодів необхідно використовувати спеціальні бактерії або дріжджі, які сприяють перетворенню цукру на спирт і виділенню ароматичних речовин.

Як зробити чорноплідне вино
КрокОпис
1Зібрати чорноплідні ягоди
2Промити ягоди в холодній воді
3Розчавити ягоди для вилучення соку
4Додати цукор для солодкості
5Додати дріжджі для процесу бродіння
6Залишити суміш на кілька днів для бродіння
7Відфільтрувати суміш для видалення осаду
8Перелити вино в пляшки для зберігання
9Зберігати вино в прохолодному і темному місці
10Готово! Насолоджуйтеся чорноплідним вином

Коли потрібно збирати чорноплідну горобину?

Коли збирати калину і чорноплідну горобину Ягоди цих культур найкраще збирати після перших морозів, які прибирають з них зайву кислоту. – Кислота в основному в дикій калині, культурні сорти самі по собі вже солодші.

Як правильно зберегти чорноплідну горобину на зиму?

Щоб зберегти горобину свіжою без застосування сушіння, цукру чи варіння, слід збирати ягоди гронами, не пошкоджуючи їх. Немиті грона горобини дуже обережно укладіть у картонні коробки або кошики невеликим шаром. Слідкуйте за тим, щоб упаковка добре вентилювалася. Поставте тару з ягодами в прохолодне приміщення.

Чим корисне вино з чорноплідної горобини?

Корисність напою Вживання в невеликій кількості домашнього вина з чорноплідної горобини дає змогу знизити кров’яний тиск, що дуже добре для людей, які страждають від гіпертонії. Крім того вино з чорноплідної горобини зберігає у своєму складі всі корисні речовини, а це велика кількість вітамінних комплексів.