Як зняти прописку за місцем проживання: детальна інструкція

Прописка за місцем проживання – це офіційна реєстрація людини за певною адресою. Згідно із законом, кожен громадянин Росії зобов’язаний мати прописку, яка є підставою для отримання багатьох державних послуг. Однак іноді виникають ситуації, коли необхідно зняти прописку за місцем проживання. Це може бути пов’язано з переїздом в інший регіон, продажем житла або іншими обставинами.

Для зняття прописки за місцем проживання необхідно виконати певні процедури і надати необхідні документи. Насамперед, вам потрібно звернутися до місцевого відділу міграційної служби або в Росреєстр. Там вам пояснять, які документи необхідно надати і які дії потрібно виконати.

Одним з основних документів, які знадобляться для зняття прописки, є заява. У ній потрібно вказати причини, через які ви хочете зняти прописку, а також підписати її. Крім того, вам буде потрібно надати копії паспорта, власника житла (якщо ви живете в орендованій квартирі) і документів, що підтверджують причини зняття прописки (наприклад, договір про продаж квартири).

КрокОпис
1Зібрати необхідні документи: паспорт, заяву, документи, що підтверджують право власності або найму житла
2Звернутися до місцевого відділення МФЦ (Багатофункціонального центру)
3Подати заяву на зняття прописки за місцем проживання
4Надати всі необхідні документи
5Очікувати розгляду заяви
6Отримати свідоцтво про зняття прописки

Для виписки потрібно звернутися до ЦНАПу або виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради за місцем, де плануєте прописатися .17 мар. 2023 г.

Як знятися з прописки в Україні?

Щоб знятися з реєстрації, потрібно звертатися до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або до центру адміністративних послуг. Збережена копія

Що потрібно для того щоб виписатися і прописатися?

Зняти з реєстрації прописану людину можна двома способами: добровільно і примусово. Якщо той, кого виписують, йде на контакт, то виписатися можна через “Держпослуги”, МФЦ або особисто у відділенні МВС. Робить він це самостійно, без вашої участі. Для примусової виписки доведеться йти до суду.

Які документи потрібні для зняття з реєстрації за місцем проживання?

Документи, необхідні для отримання послуги

  • Заява про зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання
  • паспорт громадянина Російської Федерації
  • Свідоцтво про народження неповнолітнього громадянина, який не досяг 14-річного віку