Як впоратися зі слиновиділенням: причини та методи усунення

Слиновиділення – це природний процес, який відбувається в організмі людини. Однак, іноді його збільшення може стати проблемою, спричиняючи незручність і дискомфорт. У таких випадках важливо знати, що робити, щоб впоратися з надмірним слиновиділенням і відновити нормальний стан.

Першим кроком у разі надмірного слиновиділення є з’ясування причини цього явища. Слина виконує важливу роль у травленні та захисті порожнини рота від бактерій, тож і надмірне слиновиділення може бути спричинене різними факторами, як-от стрес, нервові розлади, проблеми з травленням або просто звичка постійно ковтати слину.

Якщо надмірне слиновиділення спричинене фізіологічними причинами, як-от проблеми із зубами або яснами, то важливо звернутися до стоматолога для проведення необхідного лікування. У випадках, коли надмірне слиновиділення пов’язане з нервовими розладами або стресом, може знадобитися консультація психолога або терапевта.

СлиновиділенняЩо робити?
Часте слиновиділенняЗвернутися до лікаря для діагностики та лікування
Надмірне слиновиділенняПеревірити стан зубів і ясен, звернутися до стоматолога за необхідності
Нічне слиновиділенняВикористовувати спеціальні пристосування для збору слини, звернутися до лікаря для з’ясування причини
Слина з кров’юТерміново звернутися до лікаря, оскільки це може бути ознакою серйозного захворювання

Як припинити рясне слиновиділення?

Надмірне слиновиділення – що робити Лікар може порадити медикаментозне лікування для зменшення слиновиділення. Крім того, залежно від причини, якщо в роті утворюється надто багато слини, можуть допомогти такі методи, як голковколювання, логопедія, фізіотерапія, променева терапія або операція.

Чому в дорослої людини тече слина?

У здоровому організмі вироблення слини збільшується в процесі травлення. Слина починає виділятися при вигляді їжі або при відчутті її запаху. Після потрапляння їжі в ротову порожнину відбувається безпосереднє подразнення нервових закінчень, розташованих у слизовій оболонці ротової порожнини.

Що викликає сильне слиновиділення?

Короткострокове порушення може виникнути через повітряну, морську хворобу, проблеми з вестибулярним апаратом. Гормони – збої гормональної системи, зокрема щитоподібної залози, менопауза, цукровий діабет призводять до рясного слиновиділення. Іноді таке спостерігається й у підлітків під час перебудови організму.