Як впоратися з рваною губою: причини та лікування

Рвана губа – це неприємний стан, який може спричиняти дискомфорт і хворобливі відчуття. Така проблема може виникнути з різних причин – від неправильного догляду за губами до травми або захворювання.

Головна причина рваних губ – сухість і зневоднення шкіри. У холодну пору року, особливо вітряну або морозну погоду, губи піддаються додатковим впливам, які сприяють їхньому пересиханню. Крім того, часті причини рваних губ можуть бути пов’язані з використанням неякісної або агресивної косметики, алергічними реакціями, нестачею вітамінів і мінералів в організмі, а також неправильним харчуванням.

Для того щоб запобігти або позбутися рваних губ, необхідно вжити кілька простих заходів. По-перше, слід підтримувати рівень зволоження губ, регулярно наносячи на них живильні та зволожувальні бальзами. По-друге, варто звернути увагу на якість використаної косметики і переглянути свою дієту, включивши в неї більше свіжих фруктів і овочів, багатих на вітаміни і мінерали.

Рвана губа: що робити
ПричинаСимптомиЛікування
ТравмаБіль, кровотеча, набрякПромити рану, нанести антисептик, заклеїти бандажем
ГерпесПочервоніння, поколювання, поява маленьких пухирцівЗастосувати противірусні мазі, приймати противірусні препарати
АлергіяСвербіж, почервоніння, набрякВиключити контакт з алергеном, прийняти антигістамінні препарати
ІнфекціяПочервоніння, пухлина, гнійне виділенняЗвернутися до лікаря, пройти антибіотикотерапію

Як швидко вилікувати рану на губі?

Рекомендовано застосування Саліцилової мазі, Д-Пантенолу, Актовегіну, Бепантену, Солкосерилу. На етапі рубцювання, коли йде процес розсмоктування ушкоджень, можна застосовувати велику кількість сучасних препаратів – аерозолів, гелів і кремів.

Як зробити так, щоб рана швидше загоїлася?

Щоб рани гоїлися швидше, рекомендується їсти більше м’яса, овочів і фруктів та й узагалі намагатися харчуватися правильно, висипатися, не вживати алкоголю і не курити. Також за можливості намагайтеся не знижувати фізичну активність, оскільки вона зміцнює імунітет.

Як довго заживає рана на губі?

Зазвичай вони спричиняють помірну болючість і заживають протягом 7-10 днів. Але трапляються і більші афти, які сильно болять, довше гояться і потребують уважнішого ставлення та лікування. Афтозний стоматит – це не інфекція, тому не передається при поцілунках або через посуд.