Як впоратися з герпесом і вести повноцінне життя

Герпес – це поширене вірусне захворювання, яке вражає шкіру та слизові оболонки. Воно спричинене вірусом герпесу, який передається через контакт із зараженими пухирцями або слиною. Хоча герпес невиліковний, існують способи, які допомагають впоратися з його проявами і знизити ризик зараження інших.

По-перше, необхідно підтримувати здоровий спосіб життя. Це включає в себе правильне харчування, помірну фізичну активність і достатній відпочинок. Сильний імунітет допоможе впоратися з вірусом і знизить частоту та силу загострень.

По-друге, слід уникати контакту із зараженими пухирцями або слиною. Не розділяйте предмети особистої гігієни, не цілуйтеся і не торкайтеся інших людей, якщо у вас є активний прояв герпесу. Також варто уникати тривалого перебування в сирих і холодних умовах, оскільки це може спровокувати загострення.

Нарешті, важливо правильно доглядати за висипаннями. Використовуйте спеціальні мазі або креми, які допоможуть пом’якшити симптоми і прискорити загоєння. Не чіпайте висипання руками, оскільки це може призвести до поширення вірусу на інші частини тіла.

Як можна жити з герпесом
СимптомиПрофілактикаЛікування
Поява пухирів на губах або інших ділянкахУникати контакту із зараженими людьми, не ділити особисті предметиЗастосування противірусних мазей або таблеток, використання знеболювальних засобів
Відчуття печіння або свербіння перед появою пухирівПідтримка імунітету, уникнення стресуЗастосування льодяників або кремів з обліпиховою олією
Біль під час дотику або їжіВикористання індивідуальних предметів гігієниЗастосування місцевих анестетиків і протизапальних препаратів

Що не можна робити з герпесом?

Під час герпесу на губах НЕ МОЖНА :

  • Чіпати герпес (крім випадків, коли потрібно нанести ліки).
  • Наносити мазь пальцем. …
  • Втирати крем у герпес … …
  • Припікати пухирці йодом або спиртом. …
  • Здирати пухирі. …
  • Фарбувати губи. …
  • Торкатися руками очей. …
  • Носити тісний одяг.

Які наслідки можуть бути після герпесу?

герпес внутрішніх органів – гепатит, пневмонія, панкреатит, трахеобронхіт; герпес нервової системи – неврит, менінгіт, менінгоенцефаліт, ураження бульбарних нервів, енцефаліт; генералізований простий герпес – вісцеральна форма (пневмонія, гепатит, езофагіт) і дисемінована форма (сепсис).

Чи можна займатися з герпесом?

Якщо Ви хворі на генітальний герпес (навіть якщо наразі у Вас немає жодних симптомів), слід попередити про це статевого партнера і займатися сексом із презервативом. Пам’ятайте, що зараження можливе навіть за відсутності висипань.