Як визначити змінюваний прислівник чи ні: поради та правила

У російській мові прислівники – це така частина мови, яка позначає обставини дії: як, де, коли, чому тощо. Однак не всі прислівники однакові, їх можна розділити на змінювані та незмінні. Змінні прислівники, як випливає з назви, можуть змінюватися за родом, числом і відмінками, тоді як незмінні залишаються незмінними в усіх цих параметрах.

Визначити, чи є прислівник змінюваним чи ні, можна за кількома ознаками. По-перше, змінювані прислівники можуть мати різні форми в різних відмінках. Наприклад, прислівник “швидко” може мати форму “швидкого” в родовому відмінку однини. Незмінні прислівники ж залишаються незмінними в усіх відмінках.

Крім того, змінювані прислівники можуть змінюватися за родом і числом. Наприклад, прислівник “раптово” може мати форму “раптова” в жіночому роді та форму “раптові” у множині. Незмінні прислівники ж не мають таких форм.

Важливо пам’ятати, що незмінні прислівники не підкоряються правилам відмінювання і залишаються незмінними в усіх формах. Вони утворюються від імен прикметників або від інших прислівників і не мають закінчень. Наприклад, прислівник “швидко” є незмінним, тому що він не змінюється ні за родом, ні за числом, ні за відмінками.

Як визначити змінюваний прислівник чи ні
ПрислівникПовний чи короткийЗмінний чи незмінний
дужеповнийнезмінний
швидкоповнийзмінюване
сильноповнийзмінюване
повільноповнийзмінюване
зовсімповнийнезмінний
дужекороткенезмінний
швидкокороткенезмінний
сильнокороткенезмінний
повільнокороткенезмінний
зовсімкороткенезмінний

Змінними є прислівники н а-О / -Е, утворені від якісних прикметників. Вони можуть утворювати ступені порівняння: швидко – швидше, солодко – солодше тощо.

Як зрозуміти змінюваний прислівник чи ні?

Прислівник не має закінчення, тому що закінчення виражає граматичні ознаки, яких у прислівників немає. До змінних частин мови належать іменники (дім, будинки), дієслова (бачиш, бачу, бачать), прикметники (гарний, гарну), займенники (він, його, йому) і числівники (п’ять, п’ятий, п’ять, п’ять, п’ятьма).

Якою ознакою є незмінність прислівників?

Незмінність прислівників Специфічна морфологічна ознака прислівника – це його незмінність. Вона виражається в нездатності прислівника утворювати граматичні форми роду, числа, відмінка чи особи. Прислівники не відмінюються і не відмінюються. У них немає спеціальних закінчень.

Чому прислівник незмінна частина мови?

Прислівники – незмінні слова: вони не відмінюються і не відмінюються, не мають закінчень, не змінюються за родами та числами. І тільки якісні прислівники, утворені від прикметників, мають ступені порівняння та форми суб’єктивної оцінки: тихо-тихіше, менш тихо, тихіше за всіх, тихо нько-тихонечко.