Як уникнути пошкодження нігтьової пластини під час манікюру: поради та рекомендації

Манікюр – це не лише процедура з догляду за нігтями, а й справжнє мистецтво, яке дає змогу створювати доглянутий та елегантний образ. Однак, некоректне виконання манікюру може призвести до різних проблем зі здоров’ям нігтьової пластини.

Однією з найпоширеніших проблем під час манікюру є пошкодження нігтьової пластини. Це може статися в разі неправильного зняття лаку, використання неякісних інструментів або неправильного обрізання нігтів. Пошкодження нігтьової пластини може призвести до появи тріщин, посічених нігтів і навіть до інфекційних захворювань.

Ще однією можливою причиною пошкодження нігтьової пластини є неправильне поводження з нею. Деякі люди звикли використовувати свої нігті як інструменти для відкривання упаковок або зняття наклейок. Це може призвести до відшаровування і ламкості нігтів, а також до пошкодження кутикули.

Вид пошкодженняОписПричина
СколВідшарування шматочка нігтьової пластиниНеправильне використання інструментів, недостатня обережність
РоздвоєнняРозщеплення нігтьової пластини на кілька шарівВикористання неякісних лаків або ацетону
Врослий ніготьНіготь росте в шкіру поруч із нимНеправильне підпилювання нігтів, носіння незручного взуття
ГематомаПід нігтем утворюється синякТравма або сильний удар нігтів
ІнфекціяЗапалення тканин навколо нігтяНеправильна стерилізація інструментів або контакт з інфікованими поверхнями

Як правило, майстри намагаються нахилитися якомога ближче до клієнта, щоб краще бачити область роботи. Особливо небезпечне таке положення тіла під час апаратного манікюру. Нахиляючись, майстер створює важіль, який тисне на нігтьову пластину .12 листопада 2015 р.

Як можна пошкодити нігтьову пластину?

Як можна травмувати ніготь? Травми нігтьової пластини на пальцях рук або стоп виникають унаслідок ударів, механічного здавлювання, розриву, непрофесійного манікюру або педикюру, запалення кутикули. За характером виникнення розрізняють: Гострі травми – виникають під час різкого механічного впливу.

Як зрозуміти, що пошкоджена нігтьова пластина?

Симптоми:

  • Зміна параметрів нігтьової пластини (витончення/потовщення);
  • Зміна кольору (тьмяніє, з’являється білий/сірий/коричневий відтінок);
  • Поява плям;
  • Деформація нігтів: поява вм’ятин, тріщин;
  • Поява нерівностей і “доріжок” (поздовжніх або поперечних);
  • Відшарування пластини від ложа.

Що буде, якщо пошкодити нігтьову пластину?

Якщо пошкодити матрикс, нігтьова пластина або зовсім не відросте, або буде деформованою. Часто наслідком такої травми стає ущільнення і потовщення пластини. Наприкінці краї рани обробляються розчином йоду або іншим антисептиком, накладається стерильна пов’язка.