Як тримати ніж під час метання: правильна техніка та поради

Метання ножів – це не тільки вражаюче мистецтво, а й захопливе заняття, яким можна займатися як хобі або навіть як професійний спорт. Однак для досягнення максимальної точності та безпеки важливо правильно тримати ніж під час метання. У цій статті ми розповімо вам про найосновніші правила і техніки, які допоможуть вам стати майстром метання ножів.

Перше, на що слід звернути увагу під час тримання ножа для метання, це позиція руки. Важливо, щоб ваша рука була розслабленою і не стискала ніж занадто сильно. Занадто сильне стиснення може призвести до втрати контролю над ножем і неправильного напрямку його польоту. Водночас занадто слабке стиснення може викликати нестабільність і неправильне положення ножа в повітрі. Тому важливо знайти оптимальне співвідношення між силою стиснення і розслабленістю руки.

Другий важливий момент – це вибір точки захоплення на ножі. Оптимальна точка захоплення – це середина рукояті. Тримаючи ніж за середину, ви зможете точніше контролювати його політ і напрямок. Якщо ви тримаєте ніж занадто близько до кінця руків’я, він буде крутитися в повітрі і нестиме певну непередбачуваність. Якщо ж ви тримаєте ніж занадто близько до клинка, це також може вплинути на його стабільність і точність польоту. Тому виберіть точку захоплення на ножі, яка буде знаходитися в середині рукояті.

Нарешті, слід звернути увагу на позицію передньої руки. Передня рука має бути злегка зігнута в лікті і спрямована в бік цілі. Важливо пам’ятати, що передня рука не є активною в процесі метання, вона служить лише для підтримання балансу та стабільності. Під час метання ножа передня рука має бути нерухомою і не впливати на рух ножа. Правильна позиція передньої руки допоможе вам досягти максимальної точності і контролю при метанні ножа.

ПозиціяТримання ножа
1Хват “Ручка”
2Хват “Палець вгору”
3Хват “Фінгерлінг”
4Хват “Хвіст”
5Хват “Пінцет”
6Хват “Ножиці”
7Хват “Молоток”
8Хват “Мавпа”

Чи можна носити із собою метальний ніж?

Що не можна носити з собою і що робити, якщо вас спіймали Існують деякі види ножів, які відповідно до закону заборонено носити з собою – це ножі з викидним лезом, метальні ножі та “метелики”.

Яким має бути ніж для метання?

Ножі для метання являють собою досить великі (~250-300 мм довжини) і масивні (~150-200 гр.) вироби. Це обумовлюється тим, що такий снаряд матиме в польоті більш прогнозовану траєкторію, водночас снаряду буде легше проникнути в стенд під час влучання.

Що розвиває метання ножів?

Регулярні заняття спортивним метанням ножа зміцнюють кістково-зв’язковий апарат, збільшують силу, витривалість і еластичність мускулатури, стабілізують обмін речовин, підвищують життєвий тонус, розвивають центральну нервову систему.