Як стати кошторисником: кроки до успішної кар’єри в будівельній сфері

Кошторисник – це фахівець у галузі будівництва, який займається розробкою кошторисної документації. Робота кошторисника вельми затребувана, адже без правильно складеного кошторису неможливо почати будівництво об’єкта. Якщо вас цікавить ця професія і ви хочете дізнатися, як стати кошторисником, то цей матеріал для вас.

Першим кроком на шляху до професії кошторисника є отримання відповідної освіти. Для цього необхідно вступити до технікуму або університету за спеціальністю “Кошторисна справа” або “Будівництво”. Під час навчання студенти вивчають основи будівництва, технології та матеріали, а також опановують навички складання кошторисної документації.

Крім здобуття освіти, для становлення в професії кошторисника необхідно набути досвіду. Часто студенти проходять практику на будівельних майданчиках або в спеціалізованих організаціях, де займаються складанням кошторисів. Практика дає змогу закріпити теоретичні знання та освоїти програми, які використовуються для складання кошторисної документації.

КрокОпис
1Здобути освіту в галузі будівництва або економіки
2Визначитися з напрямком спеціалізації: цивільне або промислове будівництво
3Опанувати програми кошторисної справи, такі як “Смета-Регіон”, “Смета-Спринт” та інші
4Набратися досвіду роботи в будівельній галузі, щоб краще розуміти процеси та вимоги до кошторисів
5Брати участь у спеціалізованих курсах і тренінгах для кошторисників
6Стати учасником професійних спільнот та асоціацій кошторисників
7Скласти своє портфоліо кошторисних робіт і проєктів
8Постійно вдосконалюватися і стежити за змінами в законодавстві та нормативних актах у галузі кошторисної справи
9Шукати роботу в будівельних компаніях, проєктних організаціях або державних установах
10Продовжувати навчання та підвищення кваліфікації для становлення затребуваним фахівцем

На жаль, на сьогодні в нашій країні ще не організовано окремого навчального закладу, який би готував професіоналів кошторисників. Тому цієї спеціальності доводиться навчатися вже в процесі роботи на підприємстві. Для кошторисника, який працює в офісі, важливо мати економічну освіту.

Чи можна стати кошторисником з нуля?

Вища економічна або будівельна освіта не завадить, але працювати можна і без неї. Щоб влаштуватися помічником кошторисника, мати досвід не обов’язково – головне, отримати базові знання за професією. Найкращий варіант для новачків – пройти спеціальні курси кошторисників .

Хто може стати кошторисником?

Найбільш кваліфіковані фахівці-кошторисники виходять з інженерів. Маючи економічну освіту, стати грамотним інженером-кошторисником можливо за наявності серйозного виробничого досвіду, що передбачає знання технології виробництва робіт у цій сфері.

Яка освіта потрібна для роботи кошторисником?

Тому для роботи за фахом необхідно мати або будівельну, або економічну освіту, але, бажано, так чи інакше у сфері будівництва. Плюс, корисно пройти курси інженерів-кошторисників, де можна вивчити будівельні БНіПи, закони, участь у тендерах і роботу з кошторисними програмами (“Гранд-кошторис”).