Як стати членом храму: причастя та його значення

Процес причащання в храмі є одним із найважливіших обрядів у православній церкві. Це священна дія, що дає змогу вірянам прийняти Святе Причастя – Святе Тіло і Святу Кров Христа. Вступити в близькість із Богом і отримати духовне оновлення можна через причащання, яке проводиться за певних умов і підготовки.

Першим кроком для причастя є сповідь. Вірянин має посповідатися своєму духовному наставнику або священикові, визнаючи свої гріхи та прагнучи до щирого покаяння. Це дає змогу очистити душу і підготуватися до прийому Святих Таїн.

Після сповіді необхідно дотримуватися посту. Піст – це тимчасове зречення від їжі, яке допомагає розвинути духовну свідомість і очистити тіло та душу. Вірянин має постити кілька годин перед причащанням, уникаючи їжі та напоїв. Також необхідно утримуватися від багатьох мирських занять і відволікань, щоб зосередитися на духовному зростанні та підготовці до причастя.

Причастя здійснюється під час богослужіння. Вірянин підходить до священика, який подає йому Хліб і Вино, що символізують Тіло і Кров Христа. Причащання відбувається після молитви та благословення священика. Вірянин повинен прийняти Святе Тіло і Святу Кров, які призиваються, з благоговінням і вірою, прагнучи до спілкування з Богом і отримання духовної сили і благословення.

КрокДія
1Приходьте до храму у встановлений час
2Очистіть свої думки та серце від негативних емоцій
3Підійдіть до священика і попросіть причаститися
4Простягніть руки з долонями вгору для приймання святого причастя
5Вимовте молитву подяки після причастя
6Поверніться на своє місце і продовжте участь у богослужінні
7Залишайтеся смиренними і вдячними протягом дня

Перед причастям важливо сповідатися – покаятися у своїх гріхах перед "свідками" – священиком, а також хрестом і Євангелієм, що лежать на сповіддальному столику. Після того як священик покладе на вашу голову єпитрахиль і прочитає дозвільну молитву, можна йти до Причастя .13 янв. 2019 г.

Що потрібно зробити щоб причаститися в Церкві?

Перед тим як підійти до Чаші, руки треба скласти на грудях, праву покласти на ліву, відкрити уста і прийняти Причастя. Стоячи перед Чашею, не прийнято ні хреститися, ні кланятися. Бувають випадки, коли так роблять, але це недоречно. Перед тим як відійти, після прийняття Причастя прийнято цілувати край Чаші.

Що потрібно зробити, щоб причаститися?

Той, хто бажає причаститися, повинен, найкраще напередодні, до або після вечірнього богослужіння, щиро покаятися у своїх гріхах перед священиком, щиросердно розкриваючи свою душу і не приховуючи жодного гріха. Перед сповіддю потрібно неодмінно примиритися як зі своїми кривдниками, так і з тими, кого образив сам.

Чи можна причащатися без сповіді?

А ось причащатися без сповіді можливо тільки з благословення духівника, за умови, якщо людина має регулярну практику сповідання. Сповідуватися і причащатися в різних храмах можна з благословення духівника в тому випадку, якщо людина присутня на повному богослужінні і ввечері, і вранці.