Як правильно встановити і зробити під витяжку: корисні поради та інструкції

Витяжка – це невід’ємна частина сучасної кухні, яка допомагає позбутися неприємних запахів і пари під час готування. Під витяжкою важливо мати спеціальний декоративний елемент, який допоможе приховати трубу і надати кухні завершеного вигляду.

У цій статті ми розповімо про те, як зробити під витяжку своїми руками. Перед початком роботи необхідно визначитися з матеріалом, з якого буде виготовлений під. Популярними варіантами є ДСП, МДФ, пластик і натуральне дерево. Кожен матеріал має свої переваги та недоліки, тому вибір залежить від ваших уподобань і бюджету.

Далі необхідно виміряти розміри витяжки та визначитися з дизайном під. Варіантів може бути безліч – від простих прямокутних конструкцій до складних і вишуканих форм. Важливо врахувати, що під повинен бути надійно закріплений і мати достатній простір для проходу повітря. Після того, як ви визначилися з дизайном, можна приступати до виготовлення під витяжку.

КрокОпис
1Виберіть відповідне місце для встановлення витяжки над плитою.
2Підготуйте необхідні інструменти та матеріали: витяжку, кріплення, викрутку, дриль, дюбелі, шурупи.
3Вимкніть живлення вентиляційної системи та відкрийте вікно для провітрювання.
4Зніміть стару витяжку, відкрутивши кріплення.
5Встановіть нову витяжку на вибране місце і відзначте місця для кріплення.
6Звіртеся з інструкцією зі встановлення та прикріпіть витяжку до стіни або стелі за допомогою кріплень, дюбелів і шурупів.
7Підключіть витяжку до вентиляційної системи, дотримуючись інструкції виробника.
8Увімкніть живлення вентиляційної системи та перевірте працездатність витяжки.
9Закрийте вікно і насолоджуйтеся свіжим повітрям і відсутністю запахів у кухні.

Чи можна зробити витяжку без вентиляції?

Підключити кухонну витяжку до загального каналу вентиляції не завжди можливо. Згідно з новими Правилами пожежної безпеки підключати витяжні прилади до системи природної вентиляції в будинках, обладнаних газовими плитами, заборонено.

Чи можна вивести вентиляцію в стіну?

Природна припливна вентиляція в стіні організовується за допомогою стінового припливного клапана . Принцип його дії в точності повторює принцип роботи віконного клапана: по суті, ми просто створюємо додатковий наскрізний отвір для проходження повітря, але контролювати його обсяг ми не можемо.

Як правильно встановити витяжку?

Ефективність роботи витяжки залежить від правильності вибору місця встановлення. Краще її розташувати над плитою на відстані 60-90 см від поверхні. У такому разі вона захоплюватиме пари та запахи одразу під час приготування. Вони не поширюватимуться кухнею і, тим більше, квартирою.