Як правильно пшикати ніс спреєм дитині: покрокова інструкція

Соплі та нежить у малюків – звичайне явище. Однак, щоб полегшити дихання і запобігти можливим ускладненням, необхідно вміти правильно пшикати ніс спеціальними засобами. Адже неправильне застосування спрею може тільки посилити неприємні симптоми та спричинити дискомфорт у дитини.

По-перше, перед використанням спрею необхідно очистити носик дитини від слизу. Для цього можна використовувати звичайну фізіологічну сіль або спеціальні сольові розчини для промивання носа. Вони допоможуть розрідити слиз і зробити його легшим для видалення.

По-друге, перед використанням спрею потрібно перевірити його термін придатності та правильно його дозувати. Зазвичай на упаковці вказані вікові обмеження та рекомендована доза для дітей різного віку. Важливо також пам’ятати, що перевищення дози може спричинити побічні ефекти, такі як пересушування слизової оболонки носа.

СпрейДозуванняВік дитиниЧастота застосування
Аквамарис1-2 натисканняз народження2-3 рази на день
Аквалор1-2 натисканняз народження2-3 рази на день
Називін1-2 натисканняз 1 року2 рази на день
Назол1-2 натисканняз 2 років2 рази на день
Оксиметазолін1-2 натисканняз 6 років2 рази на день

Як правильно бризкати спрей у ніс дитині?

Щоб правильно ввести препарат у носові пазухи, малюка потрібно укласти на спину, закинути голову назад і ввести препарати в кожну ніздрю. Деякі препарати вводяться під нахилом і на вдиху.

Як очистити ніс від соплів у дитини?

Найоптимальніший засіб для промивання носа – фізіологічний водно-сольовий розчин (фізрозчин). Залежно від концентрації солі розчини по-різному впливають на слизову оболонку. гіпертонічні – концентрація солі вища за 0,9% – зменшують набряк слизової носа, витягаючи з клітин і судин рідину.

Як закапати ніс дитині, якщо не дає?

За допомогою піпетки закапати в обидва носові ходи сольовий розчин, опустити голову дитини вперед. З носа може вилитися частина ліків, але результат такої процедури все одно буде досягнуто. Якщо особливих рекомендацій педіатра хворої дитини немає, можна користуватися піпеткою і звичайним фізіологічним розчином.