Як правильно платити податки по ФОП: докладна інструкція

Переважна більшість підприємців в Україні працює за системою ФОП – фізичної особи, підприємця без утворення юридичної особи. Однак багато власників бізнесу стикаються з проблемою правильного підрахунку та сплати податків, що може призвести до серйозних наслідків для їхньої діяльності.

Важливо розуміти, що податкове законодавство в Україні відрізняється високою деталізацією та частими змінами. Відповідно, щоб оподаткування було правильним та мінімальним, підприємцю важливо бути уважним до змін у законодавстві та грамотно застосовувати його до свого бізнесу.

У цій статті ми розглянемо основні кроки, які необхідно виконати підприємцю, щоб правильно сплачувати податки з ФОП. Йтиметься про такі важливі податки, як ПДФО, ЄСВ, прибутковий податок та інші. Ми також розглянемо обов'язкові відрахування та особливості сплати податків у різних ситуаціях, щоб допомогти підприємцям уникнути проблем із податковою інспекцією та максимально оптимізувати свої податкові виплати.

Як платити податки по ФОП
Система оподаткуванняПримітка
Одночасно платникЄП (єдиний податок)
ЄСВ (єдиний соціальний внесок)
Одночасно платник та працівникЄП (єдиний податок)
ЄСВ (єдиний соціальний внесок)
податок на прибуток
Платник і працівник (включно для ФОП без працівників, що додатково наймаються)ЄП (єдиний податок)
Платник і працівник (включно для ФОП з працівниками, що додатково наймаються)ЄСВ (єдиний соціальний внесок)

зайти в меню "Бізнес" – "Платіж до бюджету"; вибрати одержувача та номер рахунку одержувача; у блоці "Дані платежі" вибрати код сплати податку, вказати суму податку та рахунок, з якого будуть списані кошти; після перевірки даних підписати платіж за допомогою SmartID.17 жовт. 2022 р.

Як ФОП сплачує податки?

Єдиний податок ФОП платять за групами наступним чином: першої групи сплачують єдиний податок у розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних; другої групи – 20% від мінімальної зарплати; третьої групи мають незмінну ставку – 5% – для неплатників ПДВ, 3% – для платників ПДВ. Збережена копія

Коли ФОП має сплачувати податки?

Єдинники першої та другої груп сплачують податок щомісяця до 20 числа. Для третьої групи платників ЄП встановили квартальний звітний період. Тому вони сплачують податок протягом 10 календарних днів, наступних за граничним терміном подання декларації.

Чи потрібно ФОП платити єдиний податок?

Зазначимо, що з 1 серпня також скасовується заборона на штрафи за порушення податкового законодавства, а також відновлюються терміни подання звітності. Крім того, ФОП I і II груп знову повинні сплачувати єдиний податок.

Чи потрібно сплачувати податки ФОП 1 група?

Крім того, ФОП I і II груп з 1 серпня знову зобов'язані сплачувати єдиний податок, скасовується заборона штрафи порушення податкового законодавства, і навіть відновлюються терміни подання податкової звітності. Збережена копія