Як правильно пишеться “не виноградний сік”: правила написання

Виноградний сік – це один із найпопулярніших та найулюбленіших напоїв, особливо у спекотні літні дні. Однак, не всі знають, що існує і такий напій, як “не виноградний сік”. У цій статті ми розберемося, як правильно пишеться ця назва та що вона означає.

Спочатку варто розібратися з граматикою. Словосполучення “не виноградний сік” складається з двох частин: заперечення “не” та іменника “сік”. У цьому випадку, “не” вказує на те, що йдеться про напій, який не є виноградним. Тобто, це може бути сік з інших фруктів, ягід чи овочів.

Важливо зазначити, що в даному випадку словосполучення “не виноградний сік” не є синонімом слова “невиноградний сік”. При використанні префікса “не”, значення змінюється: “не виноградний сік” означає, що це не сік з винограду, в той час як “невиноградний сік” означає, що це сік, який не має жодного відношення до винограду.

СловоПравильне написання
Ненэ
Винограднийвиногра́дний
Сіксік
Якяк
Пишетьсяпишеться
Правильноправильно

Як називається шкірка винограду?

Муст (виноградне сусло) – різновид сусла: вичавлений пресом неосвітлений сік винограду (під час виробництва плодових вин – також і інших фруктів).

Скільки сірки додавати у вино?

Згідно з ДСТУ 32030-2013, масова концентрація загального діоксиду сірки в сухих столових винах і сухих столових виноматеріалах має бути не більш як 200 мг/літр; у напівсухих, напівсолодких і солодких – не більш як 300 мг/літр.

На якому етапі додавати винні дріжджі?

Коли вносити підживлення для дріжджів? Час внесення: після того як відбулося зброджування 30% спочатку наявного цукру. Спосіб внесення: розвести підживлення в бродячому суслі, після чого додати в основний обсяг. При цьому можлива бурхлива реакція (спінювання).