Як правильно підключити вилку до зварювального апарату: покрокова інструкція

Зварювальний апарат є незамінним інструментом для багатьох промислових і будівельних робіт. Однак, для його правильної роботи необхідно не тільки вміння поводитися з ним, а й правильно підготувати його до використання. Важливим етапом є підключення вилки до зварювального апарату, що гарантує безпеку та ефективність роботи.

Перед під’єднанням вилки до зварювального апарата необхідно переконатися в тому, що всі дроти і кабелі у відмінному стані. За наявності пошкоджень або зносу, необхідно замінити їх, щоб уникнути можливих аварій і несправностей. Також важливо переконатися в тому, що напруга в мережі відповідає вимогам зварювального апарата.

Для під’єднання вилки до зварювального апарата необхідно виконати такі кроки. По-перше, відключіть зварювальний апарат від мережі та переконайтеся в тому, що він повністю охолов. Потім відкрийте кришку апарата і знайдіть роз’єм для вилки. Зазвичай він розташований на задній або бічній стінці апарата.

Після того, як ви знайшли роз’єм для вилки, вставте вилку в нього, звернувши увагу на правильне положення контактів. Переконайтеся в тому, що вилка надійно фіксується в роз’ємі і не має люфту. Після цього закрийте кришку апарата і підключіть його до мережі. Тепер зварювальний апарат готовий до використання.

Як під’єднати вилку до зварювального апарата
КрокОпис
1Відкрийте кришку зварювального апарата.
2З’ясуйте, які дроти відповідають за підключення вилки.
3Від’єднайте стару вилку від дротів, використовуючи викрутку.
4Перевірте дроти на наявність пошкоджень або ізоляції.
5Підготуйте нову вилку, обрізавши кінці проводів і знявши ізоляцію.
6З’єднайте дроти з новою вилкою, дотримуючись колірних маркувань (фаза, нуль, земля).
7Закріпіть вилку на зварювальному апараті.
8Закрийте кришку зварювального апарата.
9Перевірте роботу зварювального апарата з новою вилкою.

Куди підключати дроти на зварювальному апараті?

У зварювальних апаратах, розрахованих на трифазну мережу, один дріт подається до нейтрального виходу, другий – на “фазу” агрегату, третій – на його “нуль”. Перед під’єднанням апарата до такої мережі потрібно правильно визначити, які з кінців проводів вхідні, а які – вихідні.

Яка полярність під час зварювання?

За прямої полярності сильніше нагріватиметься поверхня металевих заготовок, а за зворотної – електрод . Перший варіант вирізняється стабільною дугою і чудово підходить для з’єднання деталей великої товщини (від 5 мм). А при зворотній полярності тепло зосереджується на електроді, тому він швидше плавиться.

Куди під’єднувати держак – на плюс чи мінус?

На держак подається "плюс" . а на масу "мінус". При такому підключенні заготовки деталей проварюються більш глибоко.