Як поскаржитися на роботодавця, якщо ви працюєте: детальний гід

Робота – це не тільки джерело доходу, а й місце, де ми проводимо більшу частину свого життя. Іноді, незважаючи на всі свої зусилля, ми можемо зіткнутися з некоректним або несправедливим ставленням з боку роботодавця. У таких випадках важливо знати, як правильно поскаржитися на роботодавця і захистити свої права.

Першим кроком при виникненні проблем з роботодавцем є звернення до відповідних інстанцій. Слід звернутися до трудової інспекції або органів нагляду, які можуть провести перевірку дотримання трудового законодавства. Важливо підготуватися до такого звернення, зібравши всі необхідні докази порушень з боку роботодавця.

Крім того, можна поскаржитися на роботодавця до профспілки або звернутися до адвокатської контори, що спеціалізується на трудовому праві. Такий фахівець допоможе оцінити ситуацію, скласти скаргу і представити інтереси працівника в суді або інших органах.

Як можна поскаржитися на роботодавця якщо працюєш
СпосібОпис
1Звернутися до відділу кадрів
2Написати скаргу на електронну пошту
3Звернутися до профспілки
4Скласти письмову скаргу і передати особисто
5Звернутися до трудової інспекції

За номером: 8-800-287-12-30 можна поскаржитися на невиплату зарплати або незаконні дії роботодавця; органи державної податкової інспекції; комісії з трудових спорів, якщо вони є на підприємстві; професійні спілки. 3 черв. 2021 г.

Куди скаржитися на свавілля на роботі?

Основними способами є:

  • самозахист (ст. 379 ТК РФ);
  • залучення профспілок (ст. 370 ТК РФ);
  • втручання державних органів;
  • звернення до суду (ст. 391 ТК РФ);
  • заява до прокуратури.

Чи можна анонімно поскаржитися на роботодавця?

Приймати анонімні скарги до трудової інспекції та здійснювати їх перевірку Наразі подати анонімну скаргу на роботодавця до трудової інспекції неможливо.

Куди можна поскаржитися на роботодавця в Україні?

У разі виникнення трудового спору на виробництві між найманим працівником і роботодавцем, даний працівник має право подати скаргу до відповідного органу. І таким органом виступає Управління Державної служби з питань праці.