Як підключити вимикач до лампи без коробки: простий і безпечний спосіб

Вимикач є невід’ємною частиною електроустановки і дає змогу керувати увімкненням і вимкненням освітлювальних приладів. Однак, під час проведення ремонту або встановлення нової лампи, може виникнути ситуація, коли відсутня коробка для вимикача. У такому разі можна скористатися альтернативним способом підключення вимикача до лампи без коробки.

Для початку необхідно визначити місце, де буде встановлено вимикач. На цьому місці слід зробити отвір у стіні або стелі, щоб прокинути дріт від лампи до вимикача. Потім необхідно підготувати дроти, які будуть використовуватися для підключення. Один із проводів має бути підключений до фази, а інший – до нуля. Для цього можна використовувати клемники або спеціальні затискачі.

Після цього, дроти слід підключити до відповідних контактів вимикача. Необхідно переконатися, що дроти надійно закріплені і не стикаються один з одним. Потім слід закріпити вимикач на місці і перевірити його працездатність. Для цього можна під’єднати лампу до мережі і перевірити, чи вмикається вона при натисканні на вимикач.

КрокОпис
1Виберіть вимикач і лампу, які ви хочете підключити.
2Переконайтеся, що у вас є всі необхідні інструменти: викрутка, дроти, ізоляційна стрічка і клеми.
3Вимкніть живлення, вимкнувши відповідний автомат в електричній щитовій.
4Підготуйте дроти: видаліть ізоляцію з кінців дротів і оголіть мідні кінці.
5Підключіть дроти до вимикача: під’єднайте фазний дріт до контакту “фаза” вимикача, нульовий дріт – до контакту “нуль” вимикача.
6Підключіть дроти до лампи: під’єднайте фазний дріт до контакту “фаза” лампи, нульовий дріт – до контакту “нуль” лампи.
7Закріпіть дроти за допомогою клем: використовуйте клеми, щоб надійно закріпити дроти всередині вимикача і лампи.
8Ізолюйте з’єднання: використовуйте ізоляційну стрічку, щоб надійно ізолювати з’єднання проводів.
9Увімкніть живлення, увімкнувши відповідний автомат в електричній щитовій.
10Перевірте роботу: переведіть вимикач, щоб переконатися, що лампа вмикається і вимикається.

Як працює вимикач без фіксації?

Вимикач без фіксації являє собою пристрій, у якому положення “увімкнено”/”вимкнено” не фіксуються. Потрібно кілька секунд утримувати положення, щоб загорілося або вимкнулося світло. При знятті зусилля, вимикач автоматично повертається в нульове положення.

Куди підключати нуль у вимикачі?

Від вимикача в коробку обов’язково під’єднують фазу, яку вимикач буде розривати і з’єднувати. Нуль відразу безпосередньо з’єднують із будь-яким із контактів живлення лампи, а другий дріт, що йде від лампочки, підключають до виходу вимикача. Усі комутації здійснюються всередині розподільної коробки.

Як монтуються вимикачі?

Розетки або вимикачі монтують в отвори, які попередньо облаштовують у стіні. Фіксують накладні моделі за рахунок розпірок у корпусі. Для проводки прихованого типу встановлюють вбудовувані вироби, які майже не виступають над поверхнею стіни.