Як оформити лівий ПДФО: покрокова інструкція

Оформлення лівого ПДФО – це важливий процес, який потребує особливої уваги до деталей. ПДФО – податок на доходи фізичних осіб, який підлягає сплаті кожному громадянину, який отримує доходи від різних джерел. Проте існують випадки, коли податок на доходи вказується неправильно, і декларація вважається “лівою”.

Найпоширеніші помилки в оформленні ПДФО стосуються заповнення податкової декларації. Часто люди не знають, які доходи включати, які податкові відрахування вказувати і як правильно оформити свою декларацію. У результаті, вони або переплачують податки, або стикаються з перевіркою з боку податкової служби.

Щоб уникнути цих проблем, важливо знати, як правильно оформити лівий ПДФО. По-перше, необхідно уважно вивчити законодавство щодо податків і доходів, щоб розуміти, які доходи підлягають оподаткуванню, а які – ні. По-друге, слід ознайомитися з інструкцією до декларації та заповнити її уважно, вказуючи всі доходи та відрахування, передбачені законом. Нарешті, рекомендується перевірити декларацію перед надсиланням, щоб уникнути можливих помилок і неприємних наслідків.

Як зробити лівий ПДФО
ТипДокументиСекретний номер
Фізична особаПаспорт РФ123456789
Юридична особаСвідоцтво про реєстрацію компанії987654321
Індивідуальний підприємецьСвідоцтво про державну реєстрацію543216789

Чи можна самому зробити довідку 2 ПДФО?

Взяти довідку 2-ПДФО в податковій можна онлайн в особистому кабінеті на сайті ФНС . Щоб отримати довідку, необхідно в особистому кабінеті платника податків зайти в розділ “Доходи і відрахування”, а потім вибрати вкладку “Доходи” і там побачите довідки про доходи.

Як зробити 2 ПДФО для співробітника?

У зарплатній програмі потрібно перейти на вкладку робочого столу "Податки" і вибрати пункт "Довідка про доходи (2-ПДФО) для співробітників" . Створюємо новий документ, обираємо організацію, співробітника і податковий період. Довідка заповнюється автоматично, залишається тільки перевірити дані.

Що можна надати замість 2 ПДФО?

Для ІП замість довідки підійде декларація з відміткою ІФНС . Якщо ви самозайнятий, то довідку про доходи можна сформувати в додатку “Мій податок”. Буває, що людина офіційно не працевлаштована або сума, яка вказана в довідці, не достатня для отримання кредиту.