Як не помітити симптоми інфаркту: 5 ознак, на які потрібно звернути увагу

Інфаркт міокарда є одним із найнебезпечніших і найпоширеніших серцево-судинних захворювань. Він відбувається, коли кровопостачання серцевого м’яза порушується через блокування однієї з коронарних артерій. У результаті цього відбувається некроз (відмирання) частини серцевого м’яза.

Однак, незважаючи на серйозність і небезпеку інфаркту, у деяких людей симптоми можуть бути неявними або навіть відсутніми. Це може призвести до того, що людина не помітить інфаркт і не звернеться по допомогу вчасно, що може мати серйозні наслідки.

Чому так відбувається? Однією з причин може бути те, що симптоми інфаркту можуть бути незвичайними або схожими на інші захворювання. Наприклад, деякі люди можуть відчувати тільки слабкий біль у грудях або навіть не відчувати його взагалі. Також симптоми інфаркту можуть проявлятися не тільки в грудях, а й в інших частинах тіла, таких як шия, щелепа, руки або спина.

Крім того, у деяких людей інфаркт може відбуватися без явних симптомів, що називається безсимптомним інфарктом. Люди, які страждають від цукрового діабету або літні люди, часто відчувають менш виражені симптоми або взагалі не відчувають їх.

Як можна не помітити в себе інфаркт
Ознаки інфарктуДії
Гострий біль у грудяхВикликати швидку допомогу і прийняти положення напівсидячи
ЗадишкаСпробувати заспокоїтися, не панікувати, викликати швидку допомогу
Жовтушне або бліде обличчяВикликати швидку допомогу і не намагатися самостійно лікуватися
ПітливістьВикликати швидку допомогу і прийняти положення напівсидячи
Нудота або блювотаВикликати швидку допомогу і прийняти положення напівсидячи
СудомиСпробувати заспокоїтися, викликати швидку допомогу

Чи можна не помітити в себе інфаркт?

5. Чи можна перенести серцевий напад і навіть не помітити цього? Так, це може торкнутися кожного, але людей, хворих на діабет більшою мірою. Це так званий “тихий інфаркт”, за якого ви можете не відчувати жодних “очікуваних” симптомів, але нудота, задишка або навіть непритомність цілком можливі.

Як перевірити є інфаркт чи ні?

Діагностика інфаркту міокарда

  1. ЕКГ;
  2. клінічний і біохімічний аналіз крові;
  3. аналіз крові на креатинфосфокіназу (КФК), лактатдегідрогеназу (ЛДГ), тропонін;
  4. ЕхоКГ (УЗД серця);
  5. коронарографія.

Що потрібно робити при підозрі на інфаркт?

Перша допомога в разі інфаркту. Послабити частини одягу, що здавлюють, особливо біля шиї. Негайно викликати швидку допомогу. Якщо потерпілий непритомний, але дихає – укласти його в безпечне положення. Контролювати дихання і циркуляцію крові, у разі зупинки серця негайно приступити до серцево-легеневої реанімації.