Як люди проводять Великдень: традиції та звичаї

Великдень – це одне з найважливіших християнських свят, з тих, що відзначаються з найбільшим ентузіазмом та радістю. У Росії та багатьох інших країнах світу Великдень святкують особливим чином, дотримуючись давніх традицій, щоб зустріти святе воскресіння з особливим смаком та відповідною атмосферою свята.

Цього дня сім'ї збираються за спільним святковим столом і всі страви, приготовані на Великдень, мають свій особливий зміст. Головна страва – це великодне яйце. Воно символізує яйце, з якого відбулося воскресіння Христа, тому воно фарбоване яскравими, святковими фарбами та оформлене у різні орнаменти.

На Великдень також печуть пасхальні паски – пишні солодкі хліби, вони є невід'ємним атрибутом святкового столу. Пекарі додають у паски різні начинки, наприклад, із родзинок, цукатів, горіхів або сухофруктів, що надає їм особливий смак та аромат. Кожна господиня намагається спекти паски за своїм рецептом із турботою та любов'ю, щоб вони були відповідними святковому настрою та становили особливу цінність для всієї родини.

ДіяОпис
Розфарбовують яйцяЛюди забарвлюють яйця різними яскравими фарбами для створення святкової атмосфери Великодня. Яйця часто прикрашаються різними візерунками, малюнками та написами.
Готують великодні стравиУ багатьох країнах люди готують різні великодні страви, такі як випічка великодні, великодні пироги, пасхальне м'ясо та інші спеціальні традиційні страви.
Влаштовують великодні ігриНа Великдень люди часто влаштовують різні ігри та змагання, такі як пошук яєць, гонки з яйцями на ложках, полювання на цукерки та інші ігри, щоб розважитись та створити святковий настрій.
Відвідують церковні службиБагато людей на Великдень відвідують церковні служби, де вони моляться і відзначають неділю Христову та її воскресіння.
Проводять час із сім'єю та друзямиВеликдень – це час для збору всієї родини та друзів, щоб провести приємний час разом. Люди зазвичай готують святкові обіди, влаштовують пікніки чи просто відпочивають у колі близьких та рідних.

До Великодня віруючі дотримуються Великого посту, який триває 48 днів. Він найдовший і найсуворіший у році, адже забороняє велику кількість продуктів. У святкову ніч прийнято йти до церкви та освячувати їжу та вино. Церковна служба зазвичай триває всю ніч, після чого люди йдуть додому розговлятися освяченими продуктами.16 квіт. 2023 р.

Що роблять у Великдень коротко?

У Росії на Великдень традиційно печуть паски, фарбують яйця та висвітлюють їх у церкві. Як правило, освітленням їжі займаються у Страсну суботу, напередодні урочистого великоднього сніданку. Особливе місце в житті кожного росіянина займає фарбування яєць на Великдень, адже цей процес має свою чарівність і чари.

Що маємо робити на Великдень?

Що можна робити на Великдень? Найголовніший обов'язок православних – бути присутнім у такий день у храмі. Служби у більшості церков розпочнуться до півночі (15 квітня). На Великдень у храмі парафіяни приймають причастя, освячують паски, яйця та інші частування, беруть участь у хресному ході зі свічками та іконами.

Як люди святкують Великдень в Україні?

Великодня неділя за традицією зустрічають всією родиною за великим столом із великодніми стравами. Члени сім'ї зазвичай повинні поділити між собою один великодній хліб та великодне яйце. Вірять, що цей звичай наділяє доброю долею — щастям, фортуною, талантом кожного члена сім'ї.

Що можна робити на Великдень?

Що можна і не можна робити на Великдень Нагадуємо, що свято потрібно провести в хорошому настрої, дарувати оточуючим посмішку і обов'язково давати пробачення. Ще на Великдень прийнято подавати милостиню нужденним. Допомогти їм можна невеликою сумою грошей чи їжею, наприклад, хлібом, паску, фарбованими яйцями, пирогами.