Як лікувати ларингіт: ефективні методи та поради

Ларингіт – це запалення голосових зв’язок і слизової оболонки гортані, яке супроводжується характерними симптомами, такими як хрипкий голос, біль і свербіж у горлі, кашель. Можливі причини ларингіту включають інфекції, алергічні реакції, перенапруження голосових зв’язок і тривалий вплив подразнювальних речовин.

Лікування ларингіту може включати як медикаментозну терапію, так і немедикаментозні методи. Основна мета лікування – зняття запалення, усунення симптомів і відновлення голосу. Для досягнення цих цілей лікар може призначити противірусні або антибактеріальні препарати, протизапальні та знеболювальні засоби.

Однак крім лікарських засобів, існують також і немедикаментозні способи лікування ларингіту. Важливим аспектом є дотримання голосового спокою – необхідно уникати гучної та тривалої розмови, співати під час захворювання. Також корисно провітрювати приміщення, зволожувати повітря, уникати контакту з подразнювальними речовинами та дотримуватися гігієни голосових зв’язок.

Симптоми ларингітуМетоди лікування
Осиплість голосуВідпочинок голосу, теплі напої, полоскання горла сольовим розчином
Біль і подразнення в горліПолоскання горла теплим сольовим розчином, застосування протизапальних препаратів
КашельЗастосування протикашльових засобів, зволоження повітря, відпочинок
Біль під час ковтанняПолоскання горла сольовим розчином, застосування знеболювальних препаратів

Чим лікувати ларингіт? Лікування захворювання спрямоване на зняття запалення за допомогою антибіотиків пеніцилінового типу у формі спрею або інгаляції. Ларингіт у дитини не лікується за допомогою антибіотиків, оскільки дитячий організм страждає від їхньої сильної дії. У такому разі призначають полоскання, компреси та інгаляції.

Чим швидше вилікувати ларингіт?

Найкращими засобами від ларингіту вважаються препарати бензидаміну (Тантум Верде та Оралсепт), кетопрофен – розчин ГКІ, а також флурбіпрофен, який входить до складу таблеток Стрепсілс Інтенсив.

Як швидко вилікувати ларингіт у домашніх умовах?

Найпопулярніші народні засоби за ларингіту: – гаряча ножна ванна з гірчичним порошком на ніч; – полоскання горла настоями ромашки, календули, подорожника, шавлії, дубової кори; – суміш молока й мінеральної води з додаванням меду та вершкового масла.

Як швидко вилікувати ларингіт?

Загострення вірусного фарингіту зазвичай лікують рясним теплим питтям, провітрюванням кімнати та відпочинком. За сильного болю в горлі можна лікуватися місцевими знеболювальними пастилами та жарознижувальними, за потреби. Якщо загострення спричинене бактеріями, то до лікування потрібно додати антибіотики.