Як еналаприл впливає на артеріальний тиск: механізм дії

Еналаприл – це препарат, який належить до групи інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Цей медикамент застосовується для лікування гіпертонії та серцевої недостатності. Він позитивно впливає на тиск у пацієнтів із підвищеним артеріальним тиском, допомагаючи знижувати його показники.

Дія еналаприлу ґрунтується на тому, що він блокує дію ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ), який відповідає за перетворення ангіотензину I в ангіотензин II. Ангіотензин II є потужною речовиною, що звужує судини і сприяє підвищенню артеріального тиску. Блокуючи дію АПФ, еналаприл перешкоджає звуженню судин і знижує тиск у них.

Крім того, еналаприл сприяє зниженню навантаження на серце. Він покращує роботу серцевого м’яза, збільшує його скоротливість і знижує загальну периферичну опірність. Це дає змогу серцю працювати більш ефективно і знижує ризик виникнення серцевих нападів та інсультів у пацієнтів з гіпертонією.

Що робить еналаприл із тиском
Дія еналаприлуВплив на тиск
Знижує скоротливість міокардаЗменшує силу скорочення серця, що призводить до зниження кров’яного тиску
Розширює периферичні судиниЗбільшує просвіт судин, знижує периферичний опір і тиск в артеріях
Зменшує реабсорбцію натріюЗнижує затримку натрію в організмі, що сприяє виведенню води та зниженню об’єму циркулюючої рідини, що зі свого боку знижує тиск
Збільшує виділення альдостеронуЗнижує виділення альдостерону, що допомагає знизити затримку натрію в організмі та знижує об’єм циркулюючої рідини, що своєю чергою знижує тиск

Застосування еналаприлу при АГ призводить до зниження артеріального тиску у пацієнтів у горизонтальному і вертикальному положенні без істотного підвищення частоти серцевого ритму . Симптоматична постуральна гіпотензія виникає рідко. У деяких пацієнтів досягнення оптимального зниження артеріального тиску може потребувати кількох тижнів терапії.

Який тиск знижує Еналаприл?

Препарат знижує як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск, не впливає на скорочувальну здатність серця, не змінює частоту серцевих скорочень і хвилинний об’єм крові. При регулярному тривалому застосуванні еналаприл сприяє регресу гіпертрофії лівого шлуночка.

Чому не можна приймати Еналаприл від тиску?

Гідрохлоротіазид, що входить до складу Еналаприл-Н, може спричинити раптові порушення зору: Короткозорість: раптова короткозорість або помутніння зору. Глаукома: підвищення внутрішньоочного тиску, біль в очах. Нелікована глаукома може призвести до постійної втрати зору.

Як впливає на тиск Еналаприл?

Пригнічує утворення ангіотензину II та усуває його судинозвужувальну дію. При цьому знижується загальний периферичний судинний опір, систолічний і діастолічний артеріальний тиск (АТ), пост- і переднавантаження на міокард.