Як ефективно використовувати аналітичні рахунки

Аналітичні рахунки – це інструмент, який дає змогу підприємцям і бізнес-аналітикам отримувати інформацію про фінансовий стан та ефективність діяльності своєї компанії. З їхньою допомогою можна аналізувати доходи, витрати, прибуток, заборгованість, а також інші важливі фінансові показники.

Основна мета використання аналітичних рахунків – поліпшення фінансового планування та контролю. Завдяки цьому інструменту підприємці можуть ухвалювати зважені рішення, оптимізувати бізнес-процеси та підвищувати ефективність роботи компанії в цілому.

Для того щоб правильно використовувати аналітичні рахунки, необхідно знати основні принципи та правила їх використання. Важливо розуміти, який саме аналітичний рахунок використовувати для аналізу тієї чи іншої фінансової операції, а також уміти інтерпретувати отримані результати.

Як користуватися аналітичними рахунками
РахунокОписПриклад використання
Рахунок 101Рахунок для обліку основних засобівЗапис придбання нового обладнання
Рахунок 103Рахунок для обліку витрат на заробітну платуЗапис нарахування заробітної плати співробітникам
Рахунок 120Рахунок для обліку постачальниківЗапис купівлі товарів у постачальника
Рахунок 150Рахунок для обліку продажівЗапис продажу товарів клієнтам

Для чого використовують аналітичні рахунки?

Аналітичний рахунок – рахунок бухгалтерського обліку, що слугує для детальної інформації про наявність, рух і стан коштів разом з їхніми джерелами. Також аналітичний рахунок призначений для оцінки діяльності компанії в господарсько-економічній сфері.

Що означає відкрити аналітичний рахунок?

Аналітичні рахунки деталізують картину майна підприємства в розрізі певних груп активів. Фактично облік на таких рахунках ведеться в додатковому порядку і слугує для докладнішого розкриття інформації про активи, які закріплені за певними синтетичними рахунками.

Які аналітичні рахунки бувають?

Види аналітичних рахунків бухгалтерського обліку 1. Кількісно-сумові аналітичні рахунки, при використанні яких крім грошового еквівалента ведеться також кількісний облік. 2. Сумові аналітичні рахунки, що передбачають ведення обліку виключно в грошовому еквіваленті.