Як дізнатися, відбулося зачаття чи ні: основні ознаки та методи визначення

Зачаття є першим і вирішальним кроком на шляху до народження нового життя. Однак, найчастіше його настання залишається непомітним для батьків. Виникає питання: як можна дізнатися, відбулося зачаття чи ні?

На сьогодні існує кілька методів, які дають змогу визначити настання зачаття. Одним із найпоширеніших і найдоступніших є тест на вагітність. Він заснований на виявленні гормону хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ) у сечі жінки. Якщо тест показує позитивний результат, то це може свідчити про зачаття.

Однак, тест на вагітність не завжди дає точний результат, особливо на самому початку вагітності. У цей період рівень ХГЛ може бути недостатньо високим для виявлення. Тому, якщо результат тесту негативний, це не виключає можливість зачаття.

ФакториЗачаття булоЗачаття не було
Менструальний циклПорушення в місячних періодахРегулярні місячні періоди
Статевий актНемає статевого акту в період овуляціїСтатевий акт у період овуляції
Присутність сперматозоїдівВідсутність сперматозоїдівПрисутність сперматозоїдів
Протизаплідні методиВикористання протизаплідних засобівНеправильне або відсутність використання протизаплідних засобів

Аналіз крові на ХГЛ – це золотий стандарт діагностики вагітності. Він дозволяє підтвердити зачаття вже на 8-10-й день.19 черв. 2020 г.

Коли можна дізнатися про зачаття?

Визначити вагітність, а точніше – виявити плодове яйце, лікар зможе на УЗД під час обстеження трансвагінальним датчиком приблизно на 5-6 день після затримки менструацій або на 3-4 тижні після запліднення. Цей метод вважається найнадійнішим, хоча зазвичай це дослідження призначають на пізніших термінах.

Чи можна відчути вагітність у перші дні зачаття?

Жінка може відчути вагітність одразу ж після зачаття. З перших днів в організмі починаються перебудови. Кожна реакція організму – дзвіночок для майбутньої мами. Перші ознаки не можна назвати явними.

Як зрозуміти, що зачаття відбулося до затримки?

Ознаки вагітності до затримки місячних

  1. Підвищена чутливість до запахів
  2. Ранній токсикоз
  3. Тягнучий біль або тяжкість внизу живота
  4. Кров’янисті мажучі виділення
  5. Різкі перепади настрою
  6. Зміна смакових уподобань
  7. Часте сечовипускання
  8. Зростання базальної температури