Як часто використовувати кисень у разі задишки: оптимальна частота дихання

Задишка – це неприємне відчуття, коли людина відчуває утруднення в диханні і не може отримати достатньо кисню. Вона може бути спричинена різними причинами, включно з фізичним навантаженням, стресом, алергічною реакцією або навіть серйозними захворюваннями, як-от астма або хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Коли задишка стає інтенсивною або триває тривалий час, лікарі часто рекомендують використовувати кисневу терапію. Кисневі концентратори або балони з киснем можуть допомогти пацієнтам впоратися з нестачею кисню і полегшити їхнє дихання.

Однак, важливо розуміти, що киснева терапія має бути призначена і контрольована лікарем. Пацієнти не повинні використовувати кисень без консультації з медичним фахівцем. Вживання кисню без призначення лікаря може бути небезпечним і навіть призвести до негативних наслідків для здоров’я.

Як часто можна дихати киснем при задишці
Ступінь задишкиЧастота дихання за хвилину
Легка задишка10-15
Помірна задишка16-20
Важка задишка21-30
Критична задишка31 і вище

Як часто можна дихати киснем?

У профілактичних цілях достатньо проводити сеанс кисневої терапії один раз на добу. Скільки можна дихати за один раз киснем? Це залежить від його концентрації та швидкості подачі. Оптимальний час одного сеансу – від 15 до 45 хвилин.

Чи можна дихати киснем щодня?

Якщо ж кисень потрібен пацієнту постійно – можете сміливо використовувати кисневий концентратор цілодобово і не турбуватися про те, чи витримає він такий жорсткий режим.

Що добре допомагає від задишки?

Часто причиною нестачі повітря у таких пацієнтів є звуження судин серця. Купірувати гострий стан допомагає нітрогліцерин, який розширює судини. Позитивно за диспное, пов’язаного з хворобами серця, зарекомендувала себе оксигенотерапія, тобто насичення крові киснем.