Як часто потрібно робити доплерографію: оптимальна частота та рекомендації

Доплерографія – це метод дослідження, який дає змогу оцінити кровотік в організмі пацієнта. Вона заснована на використанні ультразвуку і є безпечною та неінвазивною процедурою. Доплерографію можна використовувати для виявлення різних захворювань і станів, пов’язаних із кровообігом.

Одним із важливих питань, яке може виникнути у пацієнта, є частота проведення доплерографії. Адже ця процедура може бути корисною для діагностики та контролю стану кровотоку. Однак, як і з будь-яким медичним дослідженням, існують певні рекомендації щодо частоти повторення доплерографії.

Виходячи з думки більшості фахівців, частота проведення доплерографії має визначатися індивідуально, залежно від показань і стану пацієнта. Наприклад, якщо в пацієнта вже є діагноз, пов’язаний із кровообігом, то доплерографію можна призначати з певною періодичністю для контролю стану та ефективності лікування.

Як часто можна робити доплерографію
ВікЧастота
0-1 рікза показаннями
1-3 рокиза показаннями
3-6 роківза показаннями
6-12 роківза показаннями
12-18 роківза показаннями
18-30 роківза показаннями
30-50 роківза показаннями
50-65 роківза показаннями
старше 65 роківза показаннями

Як часто можна робити доплерографію?

Прослухати це повідомленняПризупинитиУльтразвукова доплерографія за принципом проведення не відрізняється від звичайного УЗД. Це абсолютно безпечна процедура, яку можна проводити необмежену кількість разів.

Що краще УЗД чи Доплерографія?

Прослухати це повідомленняПризупинитиУЗД і УЗДГ проводять на одному й тому самому апараті, але на відміну від УЗД, доплерографія дає змогу виявити більш специфічні порушення, завдяки тому, що ультразвук проникає через нерухомі тканини, але відбивається від структур, які перебувають у русі.

У чому різниця між доплерографією та дуплексним скануванням?

Прослухати це повідомленняПризупинитиДоплерівський режим дає змогу визначити “плинність” крові, напрямок її руху та швидкість кровотоку. Дуплексне сканування – це вдосконалений метод діагностики, який поєднує в собі вже звичне ультразвукове дослідження і доплерографію.