Як часто не спати вночі та як це може вплинути на організм

Сон є однією з найважливіших потреб нашого організму. Під час сну тіло відновлюється, мозок відпочиває, а м’язи розслабляються. Однак існує безліч причин, через які люди можуть не отримувати достатньої кількості сну вночі.

Деякі люди страждають від безсоння, яке може бути спричинене стресом, хворобами або неправильним способом життя. Вони можуть проводити кілька ночей на тиждень без сну, що позначається на їхньому загальному самопочутті та працездатності. У таких випадках важливо звернутися до лікаря, щоб він допоміг знайти причину проблем зі сном і запропонував ефективні методи лікування.

Однак є й ті люди, які добровільно обмежують свій сон уночі. Деякі підприємці та креативні люди вважають, що вони можуть бути продуктивнішими й успішнішими, якщо працюватимуть до пізньої ночі та вставатимуть рано вранці. Вони впевнені, що несплячий режим дає їм змогу мати більше часу на роботу та досягнення своїх цілей. Однак такий підхід має свої ризики і може призвести до різних проблем зі здоров’ям у довгостроковій перспективі.

Як часто можна не спати вночі
ВікРекомендована кількість годин сну
Новонароджені (0-3 місяці)14-17 годин
Грудні діти (4-11 місяців)12-15 годин
Малюки (1-2 роки)11-14 годин
Діти дошкільного віку (3-5 років)10-13 годин
Діти молодшого шкільного віку (6-13 років)9-11 годин
Підлітки (14-17 років)8-10 годин
Дорослі (18-64 роки)7-9 годин
Люди похилого віку (65+ років)7-8 годин

Що буде, якщо довго не спати ночами?

Погіршується настрій, працездатність. Як і в першу добу, постійно хочеться їсти, але апетит може і зникнути. Порушується обмін глюкози, на що першим реагує травна система. Після двох діб безсоння з’являються болі в шлунку, діарея, нудота.

Чи можна іноді не спати добу?

– Не спати добу, дві чи більше поспіль – це великий стрес для організму, – каже Наталія Гурарій. – Це може призвести до неприємних подій – гіпертонічний криз, епілептичний напад, багато може бути варіантів.

Що робити якщо не спиться ночами?

5 ефективних методів, які допоможуть заснути

  1. Очистіть свідомість Комусь допомагає заснути таблиця множення, іншим – підрахунок овець, декому – мрія про відпустку на морі або спогади про дитинство. …
  2. Освойте дихальні техніки …
  3. Дотримуйтеся гігієни сну …
  4. Заведіть режим …
  5. Забезпечте здоровий мікроклімат у спальні.