У яких випадках гарантовано надається безоплатний адвокат

У сучасному суспільстві кожна людина має право на справедливий судовий розгляд. Але що робити, якщо у вас немає достатніх фінансових коштів, щоб найняти адвоката? У таких випадках держава надає можливість отримати безоплатну юридичну допомогу.

Безоплатний адвокат – це фахівець, який надає свої послуги безоплатно або за символічну плату. Він допомагає громадянам, які не мають достатніх коштів, у захисті їхніх прав та інтересів у суді. Безоплатний адвокат може бути призначений як у кримінальному, так і в цивільному процесі.

Право на безоплатного адвоката мають особи, яких визнано такими, що потребують юридичної допомоги. Це можуть бути громадяни з низьким рівнем доходу, інваліди, пенсіонери, вагітні жінки та інші категорії населення, які не можуть оплатити послуги адвоката. Для отримання безоплатної правничої допомоги необхідно звернутися до спеціалізованого органу або некомерційної організації та надати документи, що підтверджують вашу нужденність.

Коли маєте право на безоплатного адвоката
№ п/пСитуаціяКоли маєте право на безоплатного адвоката
1Обвинувачення в кримінальному злочиніЗ моменту затримання і до закінчення розгляду справи
2АрештЗ моменту арешту і до закінчення розгляду справи
3Допит як підозрюваногоНа всьому протязі допиту
4Допит як свідкаНе передбачено безоплатного адвоката, але можна звернутися до нього за власним бажанням
5Судове засіданняНа всьому протязі судового засідання
6Подання апеляціїЗ моменту подання апеляції і до закінчення розгляду справи

У якому випадку надають безкоштовного адвоката?

Безкоштовні адвокати призначаються судом для обвинувачених, які не можуть дозволити собі найняти приватного адвоката. Якщо ви не вийшли з-під варти під заставу, у такому разі суд автоматично призначить вам безоплатного адвоката на перше слухання у вашій справі, що називається пред’явлення обвинувачення.

Хто має право на безкоштовного адвоката Україна?

“Усі громадяни України та особи, які перебувають під юрисдикцією України, можуть отримати юридичні консультації та роз’яснення законодавства (первинну правову допомогу) в системі безоплатної правової допомоги”, – кажуть фахівці системи БПД.

Кому належить безоплатна адвокатська допомога?

Своє право без будь-якої плати скористатися послугами фахівця в галузі права здебільшого використовують незаможні громадяни, інваліди I і II категорії, а також підслідні. Діти, які опинилися в складному соціальному становищі (інваліди, сироти, ті, що залишилися без піклування батьків тощо).