Таїнство причастя або причащання: як правильно приймати

Таїнство причастя є одним з основних обрядів у православній церкві. Це свята дія, внаслідок якої вірянин приймає в себе тіло і кров Христа. Процес причащання має глибокий духовний сенс і вимагає особливого підходу з боку вірянина.

Одним із важливих аспектів причащання є підготовка до цього таїнства. Вірянин повинен сповідатися, очищатися від гріхів і прийняти причастя з чистим і смиренним серцем. Крім того, перед причащанням необхідно постити і прийти на службу з пісним настроєм.

Важливо пам’ятати, що причащання – це не просто ритуальна дія, а зустріч із Христом. Тому вірянину слід підходити до цього таїнства з усвідомленням його значущості та смиренним розумінням свого гріховного стану. Приймаючи в себе Христа, вірянин отримує божественну силу для подолання гріхів і досягнення духовної досконалості.

Таїнство причастя або причащання як правильно
ТемаОпис
Таїнство причастяОдне із семи таїнств християнської церкви, яке полягає в прийнятті святинь – тіла і крові Христа, під виглядом хліба і вина, під час Літургії
ПричастяАкт прийняття святинь, який є однією з найважливіших церковних таїнств і символізує об’єднання вірян із Христом
СакраментТе саме, що й таїнство – свята дія, встановлена самим Христом, що дає благодать вірянам
ОбрядЦеремонія або релігійна дія, що здійснюється під час богослужіння або ритуалу
Духовне харчуванняНабуття духовної їжі, яке відбувається через причастя святинь

Спосіб, за допомогою якого християни з’єднуються з Господом Ісусом Христом через куштування Його Тіла і Крові під виглядом хліба і вина, називається Таїнством Причастя (Причащання), а богослужіння, на якому це Таїнство звершується, – Євхаристією, або Божественною літургією. 17 дек. 2017 г.

Як інакше називається таїнство причащання?

Таїнство причащання, або євхаристія (у перекладі з грецької – “подяка”), посідає головне – центральне – місце в церковному богослужбовому колі та в житті Православної Церкви.

Що означає обряд причащання?

У наші дні причастя – це таїнство, під час якого члени Церкви вкушають хліб і воду на згадку про Спокутну жертву Ісуса Христа. Це таїнство – найважливіша частина поклоніння Богові та духовного розвитку. За допомогою цього таїнства члени Церкви поновлюють завіти, укладені ними з Богом під час хрещення.

Чи можна причащатися не на голодний шлунок?

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що згідно з канонами Церкви, православний християнин може приступати до причастя натщесерце (не вживаючи їжі з опівночі), для тих православних християн, хто перебуває у шлюбі, напередодні причастя необхідна подружня стриманість.