Скарлатина: що робити, ознаки та перша допомога

Скарлатина – це інфекційне захворювання, яке викликається бактерією, відомою як стрептокок групи А. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і найчастіше вражає дітей віком від 5 до 15 років. Скарлатина проявляється у вигляді висипань на шкірі, високої температури і болю в горлі.

Однією з основних ознак скарлатини є поява характерного висипу на шкірі. Він починається на шиї та грудях, а потім поширюється по всьому тілу. Шкірні висипання при скарлатині мають яскраво-червоний колір і схожі на сонячний опік. Їхня поверхня гладенька і блискуча, а через кілька днів починає лущитися.

Крім того, у хворих на скарлатину спостерігається висока температура тіла, яка може сягати 39-40 градусів. Вона супроводжується загальним нездужанням, слабкістю та головним болем. Також за скарлатини виникає біль у горлі, який може посилюватися під час ковтання і призводити до утруднень у мовленні та травленні.

Скарлатина: що робити, ознаки
Ознаки скарлатиниЩо робити
Гострий початок скарлатиниЗверніться до лікаря
Висока температураВідпочинок, вживання рідини, застосування жарознижувальних препаратів
Почервоніння язикаПромивання ротової порожнини, використання м’яких продуктів харчування
Шкірний висипВикористання пом’якшувальних і заспокійливих засобів для шкіри
Набряк гландЗастосування протизапальних препаратів, полоскання горла

Чи можна лікувати скарлатину вдома?

Лікування скарлатини Якщо хвороба протікає в легкій формі, пацієнт перебуває вдома. Госпіталізація потрібна в серйозних випадках у разі розвитку ускладнень. Протягом 10 днів пацієнт повинен дотримуватися постільного режиму. Збережена копія

Як визначити скарлатина чи ні?

Серед найпомітніших симптомів скарлатини – дрібнокрапковий висип на тлі червоної шкіри. Висип зазвичай поширюється по всьому тілу та обличчю. У природних складках (наприклад, у пахвових ділянках або під сідницями), на бічних поверхнях тулуба реєструється найбільша кількість висипань.

Чим лікують скарлатину?

Хворому рекомендовані постільний режим, щадна дієта. Для боротьби зі збудником за скарлатини застосовують антибіотики з групи пеніцилінів або цефалоспоринів. Додатково використовують антисептичні, нестероїдні протизапальні та протиалергійні препарати.