Що відбувається зі сметаною, коли вона згорає?

Сметана – це звичний продукт, який ми часто додаємо до своїх страв для додання їм більш насиченого смаку та кремової консистенції. Однак, незважаючи на свою популярність, мало хто замислюється про процес виробництва сметани і про те, що може статися, якщо вона згорить.

Сметана – це молочний продукт, який отримують під час сквашування вершків. У процесі сквашування молочний цукор переробляється молочнокислими бактеріями, що призводить до утворення кислоти і зміни структури білка. Отримана сметана має кислий смак і щільну консистенцію.

Однак, якщо процес сквашування сметани пройде занадто довго або за неправильних умов, то вона може згоріти. У цьому випадку сметана набуває неприємного запаху та гіркого смаку. Згоріла сметана вже не придатна для вживання і може негативно вплинути на здоров’я людини.

ДатаПодія
5 квітня 2021 рокуСметана згоріла
6 квітня 2021Залишки сметани було вивезено
7 квітня 2021Проведено розслідування причин пожежі
10 квітня 2021 рокуОпубліковано звіт про розслідування

Категорично не можна змащувати сонячні опіки тим, що заважає тепловіддачі – жирними засобами (вазелін, сметана, борсуковий жир, жирний крем). Це може тільки посилити опік.5 липня. 2023 г.

Чи можна мазатися сметаною, якщо згорів?

Якщо все-таки сонячний опік стався, чого в жодному разі робити не можна? Категорично не можна мазати обпечену шкіру кефіром, олією, сметаною, вазеліном, гліцерином, усім, що містить жир: він заважає зайвому теплу покинути тканини. Опік стане ще глибшим, може розвинутися інфекція.

Що робити, якщо згоріла на сонці сметана?

Обгорілу шкіру не можна мазати засобами на основі спирту, мінеральних (рідкий парафін, вазелін) або натуральних рослинних олій (сюди відноситься і кокосова) і будь-якою іншою речовиною з високим вмістом жиру (до них відноситься і сметана, і жирний кефір).

Чому не можна сметану в разі опіку?

Сметана не допоможе обпаленій шкірі, а зробить гірше, тому що жири тільки зменшують тепловіддачу, пояснили експерти. Через це тепло залишається в шкірі, пошкоджувальний ефект посилюється. З цієї ж причини не можна змащувати місце опіку нічим жирним.