Що робити, якщо звело лопатку: перша допомога та рекомендації

Судоми в м’язах – проблема, з якою стикається безліч людей. Однак іноді судоми можуть статися в такому незвичайному місці, як лопатка. Незважаючи на те, що судоми в лопатці не є частим явищем, вони можуть бути дуже болючими і спричиняти серйозний дискомфорт. Як слід вчинити, якщо у вас звело лопатку?

По-перше, необхідно припинити будь-яку фізичну активність і спробувати розслабити м’язи лопатки. Якщо можливо, застосуйте легкий масаж або прикладіть холод на ділянку судоми. Це допоможе зняти напругу і зменшити біль.

По-друге, переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість вітамінів і мінералів, особливо кальцію і магнію. Нестача цих речовин може сприяти виникненню судом. Регулярне вживання їжі, багатої на кальцій і магній, як-от молочні продукти, горіхи та зелені овочі, може допомогти запобігти судомам у лопатці та інших м’язах тіла.

ДіяСимптомиПоради
РозігрітиГострий біль у лопатціНакладати теплу компресію на ділянку лопатки
РозтягнутиОбмеженість рухівПоступово розтягувати м’язи та суглоби навколо лопатки
ВідпочитиСтомлюваність лопаткиДавати відпочинок і не перенапружувати лопатку
МасажуватиНапруга і спазми в лопатціПроводити масаж для розслаблення м’язів і зняття спазмів

Що робити, якщо защемило нерв у ділянці лопаток?

Якщо защемило нерв, то потрібно звернутися до лікаря і з’ясувати причини проблеми. Після огляду та діагностичних процедур фахівець обирає методи лікування. Спочатку усувають причини, а потім відновлюють нервові тканини. Якщо консервативні способи лікування не дають результатів, то призначають операцію.

Чому защемило між лопатками?

Защемлення між лопаток уздовж хребта може сигналізувати про пневмонію, ішемічну хворобу серця, стенокардію, гастрит, виразку шлунка – кожна з цих хвороб потребує індивідуального уважного підходу та професійної діагностики. Крім того, іноді самолікування може нашкодити.

Що може защемити під лівою лопаткою?

Біль під лівою лопаткою найчастіше буває зумовлений таким синдромом, як защемлення нерва під лівою лопаткою на тлі остеохондрозу шийного і грудного відділів хребта та його ускладнень – протрузії або грижі міжхребцевого диска. Такі стани називаються радикулітом, радикулопатією, невралгією.