Що робити, якщо вагітна: поради та рекомендації

Вагітність – це одна з найбільш хвилюючих і важливих подій у житті жінки. Вона приносить із собою безліч радощів, але також і нові завдання та відповідальність. Якщо ви дізналися про свою вагітність або у вас є підозри, що ви вагітні, вам необхідно знати, що робити далі.

Першим кроком буде похід до лікаря – гінеколога. Він проведе огляд, візьме аналізи і зробить ультразвукове дослідження. Лікар допоможе вам визначити термін вагітності та розповість про подальші дії.

Дуже важливо почати вести здоровий спосіб життя. Це означає відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння і вживання алкоголю. Також необхідно правильно харчуватися, вживати достатню кількість вітамінів і мінералів, а також займатися фізичними вправами, придатними для вагітних жінок.

Що робити, якщо вагітна
СимптомЩо робити
ТоксикозПостійно провітрюйте приміщення, пийте більше води, помірно вживайте їжу, уникайте запахів, що викликають нудоту
Болі в спиніДотримуйтесь правильної постави, робіть вправи для спини, використовуйте подушку для вагітних
НабрякиУникайте тривалого стояння або сидіння, частіше відпочивайте з піднятими ногами, носіть зручне взуття і компресійні панчохи
ПечіяЇжте невеликі порції їжі, уникайте жирної та гострої їжі, не лягайте спати одразу після їжі
ВтомаОтримуйте достатньо сну, робіть регулярні перерви в роботі, вживайте їжу, багату на залізо і вітаміни

Що робити насамперед якщо ти вагітна?

За позитивного тесту → перший візит до лікаря акушера-гінеколога жіночої консультації (приблизний термін вагітності – 5-7 тижнів): огляд лікаря, УЗД органів малого таза, аналіз крові на ХГЛ для визначення терміну вагітності, виключення позаматкової вагітності. Продовжити прийом Фолієвої кислоти ще 12 тижнів, оскільки.

Що не можна робити в перші тижні вагітності?

Уникайте різких рухів, пробіжок, не піднімайте важких предметів. Не приймайте жодних ліків, не порадившись із лікарем. Не забувайте про раціональне харчування. Більше овочів і фруктів.

Що не можна робити вагітна?

Не можна:

  • Активно займатися спортом Надмірні фізичні навантаження і підняття важких предметів можуть стати причиною гіпоксії плода або передчасних пологів. …
  • Дотримуватися жорсткої дієти …
  • Перегріватися …
  • Палити …
  • Здійснювати тривалі перельоти …
  • Вести статеве життя …
  • Приймати полівітамінні комплекси …
  • Лікувати зуби.